Wala zamknęła 2020 r. na plusie

Red.: |Data publikacji:

Wala zalicza miniony rok do udanych. Firma zakończyła 2020 r wzrostem w wartości sprzedaży.

Wala podsumowała, że w zakończonym właśnie roku wartość przychodów ze sprzedaży była wyższa o kilkanaście procent w stosunku do roku 2019. Jak podkreśla Wala, ten rok jednak był wyjątkowy pod względem handlowym i bardzo różnił się od poprzednich sezonów. I kwartał zaczął się bardzo dobrze, ze świetnymi danymi ze sprzedaży, w drugim kwartale jednak wyniki spadły, w związku z ograniczeniami z powodu COVID-19. W III i IV kwartale wyniki były już bardzo dobre.

Miniony rok był także dobry dla Wali jeśli chodzi o nowe rynki zbytu. Firmie udało się nawiązać relacje handlowe w nowymi klientami, głównie z Europy Zachodniej. Wiele przedsiębiorstw szukało nowych dostawców, w związku z kłopotami w transporcie komponentów z dalekich krajów, przede wszystkim z Chin. Szukali więc partnerów handlowych w Europie, miedzy innymi w Polsce.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1