Wala zamknęła 2020 r. na plusie

Autor: |Data publikacji:

Wala zalicza miniony rok do udanych. Firma zakończyła 2020 r wzrostem w wartości sprzedaży.

Wala podsumowała, że w zakończonym właśnie roku wartość przychodów ze sprzedaży była wyższa o kilkanaście procent w stosunku do roku 2019. Jak podkreśla Wala, ten rok jednak był wyjątkowy pod względem handlowym i bardzo różnił się od poprzednich sezonów. I kwartał zaczął się bardzo dobrze, ze świetnymi danymi ze sprzedaży, w drugim kwartale jednak wyniki spadły, w związku z ograniczeniami z powodu COVID-19. W III i IV kwartale wyniki były już bardzo dobre.

Miniony rok był także dobry dla Wali jeśli chodzi o nowe rynki zbytu. Firmie udało się nawiązać relacje handlowe w nowymi klientami, głównie z Europy Zachodniej. Wiele przedsiębiorstw szukało nowych dostawców, w związku z kłopotami w transporcie komponentów z dalekich krajów, przede wszystkim z Chin. Szukali więc partnerów handlowych w Europie, miedzy innymi w Polsce.

Zobacz również

Wzrost cen ropy naftowej wpływa na dostępność surowców do produkcji uszczelek

Wzrost cen ropy naftowej wpływa na dostępność surowców do produkcji uszczelek

Sanok Rubber podsumował pierwszy kwartał. Spółka osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży uszczelek do stolarki na rynku polskim

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (6/2026)

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (6/2026)

Dostępny jest już czerwcowy numer miesięcznika „Forum Branżowe”. Na okładce gości Kryspin Baran, prezes zarządu i współwłaściciel firmy Aluron.

R+T Asia 2026: więcej odwiedzających i silny akcent na automatykę

R+T Asia 2026: więcej odwiedzających i silny akcent na automatykę

R+T Asia 2026 w Szanghaju odwiedziło ponad 56 tys. osób. Wśród głównych tematów były automatyka, smart building i outdoor living.