Wakacje bez wirusa: morze, góry, Mazury?

Red.: RK |Data publikacji: 2020-07-06

Lipiec-sierpień to tradycyjne miesiące na wakacyjny wypoczynek, jednak w tym roku wyglądał on będzie chyba odmiennie niż we wcześniejszych latach. Badania z maja pokazały, że na urlop planowało wyjechać zaledwie 23 proc. z nas. Ale w czerwcowym badaniu Pollster deklarację taką złożyło już 34 proc. Polaków, 44 proc. nie miało jeszcze planów w tym zakresie, a 22 proc. nie wiedziało jeszcze co zrobi.

Polacy badani przez Pollster w większości (70 proc.) jeśli już planują urlop, to raczej w Polsce. Zaledwie 6 proc. badanych zdecydowanych jest na wyjazd zagraniczny, a 20 proc. choć weźmie urlop, to jeszcze nie wie dokąd pojedzie. Także my próbowaliśmy ostatnio podpytać naszych rozmówców branżowych jakie są ich plany urlopowe. Na ogół słyszeliśmy, że teraz jest tyle pracy, tyle rzeczy trzeba nadrobić, że mało kto myśli o wypoczynku. Jeśli urlop, to jakiś krótki, raczej gdzieś w kraju. Nieliczni tylko planują dłuższe wypady zagraniczne. A oto kilka wypowiedzi:

Agata Duda, Geze:
Te wakacje będą z pewnością inne, bez ekstrawagancji i dalekich podróży, ale wcale nie znaczy, że stracone. Mam nadzieję, że Toskania, którą uwielbiam, mi nie ucieknie, w końcu nie rusza się z miejsca od tylu lat. Może w przyszłym roku. Ale nic to, jak mawiał Mały Rycerz, mam w tym roku plan awaryjny. Mam swoje magiczne miejsce na Mazurach – uroczy domek nad jeziorem, które odwiedziłam już kilka razy i z radością tam zawitam. Może fauna i flora będą mało włoskie, ale z pewnością równie klimatyczne. Włoskie pasty i oliwę zamienię na kiełbaski przy ognisku, muzykę na wieczorne kląskanie słowików i rechot żab, a lazurowe morze na mazurskie jeziora. Wszystko będzie inne, ale ludzie przy wspólnym stole na szczęście wciąż ci sami – Rodzina. 🙂

Aleksandra Tęsiorowska, Maco:
Wakacje 2020 zdecydowanie nie będą takie, jak planowałam. Plan był taki, że pojedziemy z małą grupą przyjaciół do Szkocji i przejdziemy tzw. John Muir Way, czyli całą Szkocję z zachodu na wschód. 10 dni, 215 km trekkingu w deszczu i mgle 😉 , a do tego krótki, 3-dniowy pitstop w Edynburgu. Tymczasem ze względu na niepewną sytuację trzeba było trasę Johna Muira przełożyć na maj 2021, a w tym roku ograniczyć się do kilku dni w Górach Stołowych, chyba najbardziej malowniczych formacjach skalnych w Polsce. Będzie bardzo dużo chodzenia, bo traktujemy to jako trening przed wiosennym wyzwaniem. Nastawiamy się na 25-30 kilometrów dziennie. Tyle, że przy lepszej pogodzie i na pewno w bardziej luksusowych warunkach noclegowych, niż w Szkocji.

 

Sławomir Palczyński, Perito:

W tym roku wakacje zamierzamy spędzić, odwiedzając rodzinę w Kamp Lintfort, na pograniczu niemiecko – holenderskim. Mamy szczęście, gdyż organizowana jest tam teraz Krajowa Wystawa Ogrodnicza czyli po niemiecku LaGa, a przygotowania do niej trwały przez ostatnie kilka lat. Przy okazji zrekultywowano tereny pokopalniane pozostawiając cenne pamiątki z tego okresu. Dolna Nadrenia  stanowi ponadto doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Kolonii, Düsseldorfu, Amsterdamu czy Antwerpii. Blisko stamtąd na plaże i wysepki Morza Północnego z szerokimi wydmami i widocznymi w ciągu dnia odpływami i przypływami wody morskiej. Razem z dziećmi lubimy przebywać nad samym morzem, na campingu Duinrell , który jest połączony z parkiem rozrywki i basenami. A po powrocie do Nadrenii, delektujemy się wspólnie kiełbaskami z grilla w towarzystwie piwa König Pilsener z Duisburga.

Radosław Ciach, Rollfix:
Jeżeli nie wyjeżdżam daleko za granicę to wybieram nasze piękne Sudety. Zatrzymuję się w sprawdzonym miejscu w Szklarskiej Porębie. Jest to Rezydencja Piastowska – kameralny, rodzinny pensjonat z pysznym jedzeniem i pięknymi pokojami. Położony jest w zacisznym miejscu nad samym strumieniem, którego szum uspokaja, a wszyscy śpią jak dzieci. Pieszo można dojść do wodospadu Kamieńczyk i wodospadu Szklarki. Warto wejść na głaz Chybotek. Dużo atrakcji dla dzieci, tras pieszych i rowerowych. Blisko do Skalnego Miasta, Pragi i Drezna. Dla koneserów – dobre piwo w Harrachowie i piwne spa.

A jakie są Wasze plany wakacyjne? Co możecie polecić na kilkudniowy wypad po kraju? A może jednak zagranica? Podzielcie się swoimi doświadczeniami, napiszcie do nas na adres: news@forumbranzowe.com . Każde polecenie jest mile widziane.

Zobacz również

IFN inwestuje w e-commerce

IFN inwestuje w e-commerce

Austriacki koncern IFN (właściciel m.in. marki Internorm) przejał pakiet większościowy duńskiej firmy Skanva Group, która zajmuje się sprzedażą online stolarki w Danii, Norwegii i Islandii. To kolejny dowód ma to, że branża stolarki inwestuje coraz więcej w e-commerce.

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Europejski rynek farb i lakierów notuje od maja tego roku ożywienie. Jednak wciąż trudna jest sytuacja w segmencie farb przemysłowych.

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

W zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi pvc, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddaniu badaniom wszystkich pracowników i podjął decyzję o zamknięciu zakładu.

1