W Schüco rośnie sprzedaż i zatrudnienie

Red.: |Data publikacji:

Grupa Schüco podała wyniki finansowe za rok 2018. W porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano sprzedaż wyższą o 6 procent  oraz wzrost zatrudnienia o 500 osób.

Grupa osiągnęła w roku 2018 przychody w wysokości 1,670 miliarda euro. Oznacza to wzrost o 6 procent w porównaniu z rokiem 2017. Również inwestycje kształtowały się na wysokim poziomie 60 milionów euro. Przeciętne zatrudnienie w Grupie w roku 2018 wynosiło 5400 osób, czyli o 500 więcej, niż w roku poprzednim. Większość, bo aż 3750 pracowników, zatrudniona jest na terenie Niemiec.

Zdjęcie: Schüco

Schüco należy do czołowych dostawców aluminiowych systemów okien, drzwi i fasad oraz profili okiennych z PCW. Obecnie współpracuje z dwunastoma tysiącami firm partnerskich w ponad 80 krajach. Ponieważ firma stawia mocno na innowacyjność, partnerstwo i odpowiedzialność, posiada już gotowe rozwiązania uwzględniające przyszłe wymogi wobec nowoczesnego budownictwa.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2021 będą powstawać tylko wysokoenergooszczędne budynki o doskonałej izolacyjności termicznej. Z początkiem roku 2021 okna w nowych budynkach ogrzewanych powinny posiadać współczynnik przenikania ciepła Uw nie wyższy niż 0,9 W/m2K. Natomiast dla drzwi w przegrodach zewnętrznych nie będzie on mógł przekraczać 1,3 W/m2K.

Zdjęcie: Schüco

Tego typu systemy Schüco ma w swojej ofercie. Dla przykładu siedmiokomorowe okna Schüco LivIng, o głębokości zabudowy 82 mm, mogą osiągać standard pasywny tj. współczynnik Uw 0,8 W/m2K. Jeszcze lepsze parametry uzyskują okna Schüco LivIng Alu Inside, w którym zamiast stalowych wzmocnień zastosowano aluminiowe płaskowniki, trwale łączone z tworzywowym profilem. Dzięki temu udało się zredukować mostki termiczne. Dodatkowo aluminiowe powierzchnie wzmocnień odbijają promieniowanie podczerwone do pomieszczeń, redukując straty energii. Także tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide osiągają współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,8 W/m2K.

Zobacz również

Norm Slide w stylu industrialnym

Norm Slide w stylu industrialnym

Producent stolarki otworowej z Kornic wprowadza do swojej oferty systemów przesuwnych nowość. Norm Slide to najnowsze wewnętrzne drzwi przesuwne wykonane ze stali.

Czy czeka nas rewolucja na rynku chemii budowlanej?

Czy czeka nas rewolucja na rynku chemii budowlanej?

Dow planuje wprowadzić w przyszłym roku do sprzedaży silikon "neutralny węglowo". Produkt będzie przeznaczony do fasad i szyb zespolonych.

Osłony wewnętrzne: w poszukiwaniu estetyki i komfortu

Osłony wewnętrzne: w poszukiwaniu estetyki i komfortu

Wśród nowości w branży osłon wewnętrznych wyróżnia się obudowa kryjąca górne mechanizmy oraz system pozwalający na ustawienie zbieżności pasów roletki dzień-noc. Powoli, ale systematycznie postępuje automatyzacja.

1