W Schüco rośnie sprzedaż i zatrudnienie

Red.: |Data publikacji:

Grupa Schüco podała wyniki finansowe za rok 2018. W porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano sprzedaż wyższą o 6 procent  oraz wzrost zatrudnienia o 500 osób.

Grupa osiągnęła w roku 2018 przychody w wysokości 1,670 miliarda euro. Oznacza to wzrost o 6 procent w porównaniu z rokiem 2017. Również inwestycje kształtowały się na wysokim poziomie 60 milionów euro. Przeciętne zatrudnienie w Grupie w roku 2018 wynosiło 5400 osób, czyli o 500 więcej, niż w roku poprzednim. Większość, bo aż 3750 pracowników, zatrudniona jest na terenie Niemiec.

Zdjęcie: Schüco

Schüco należy do czołowych dostawców aluminiowych systemów okien, drzwi i fasad oraz profili okiennych z PCW. Obecnie współpracuje z dwunastoma tysiącami firm partnerskich w ponad 80 krajach. Ponieważ firma stawia mocno na innowacyjność, partnerstwo i odpowiedzialność, posiada już gotowe rozwiązania uwzględniające przyszłe wymogi wobec nowoczesnego budownictwa.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2021 będą powstawać tylko wysokoenergooszczędne budynki o doskonałej izolacyjności termicznej. Z początkiem roku 2021 okna w nowych budynkach ogrzewanych powinny posiadać współczynnik przenikania ciepła Uw nie wyższy niż 0,9 W/m2K. Natomiast dla drzwi w przegrodach zewnętrznych nie będzie on mógł przekraczać 1,3 W/m2K.

Zdjęcie: Schüco

Tego typu systemy Schüco ma w swojej ofercie. Dla przykładu siedmiokomorowe okna Schüco LivIng, o głębokości zabudowy 82 mm, mogą osiągać standard pasywny tj. współczynnik Uw 0,8 W/m2K. Jeszcze lepsze parametry uzyskują okna Schüco LivIng Alu Inside, w którym zamiast stalowych wzmocnień zastosowano aluminiowe płaskowniki, trwale łączone z tworzywowym profilem. Dzięki temu udało się zredukować mostki termiczne. Dodatkowo aluminiowe powierzchnie wzmocnień odbijają promieniowanie podczerwone do pomieszczeń, redukując straty energii. Także tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide osiągają współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,8 W/m2K.

Zobacz również

Roto NX – system okuć do okien RU

Roto NX – system okuć do okien RU

Roto NX, system okuć do okien RU, teraz także do okien z aluminium

Polskie drzwi RC4 odporne na ulot elektromagnetyczny

Polskie drzwi RC4 odporne na ulot elektromagnetyczny

Donimet wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt - drzwi w klasie RC4 odporne na ulot elektromagnetyczny.

ROTO: magnetyczny czujnik kontroli otwarcia i zamknięcia

ROTO: magnetyczny czujnik kontroli otwarcia i zamknięcia

ROTO: magnetyczny czujnik kontroli otwarcia i zamknięcia

1