W Niemczech będą kształcili ekspertów od nowoczesnej stolarki

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-17

Instytut ift Rosenheim oraz związek Verband Fenster + Fassade wspólnie będą kształcić project managerów w zakresie okien i fasad. Zajęcia z dokształcania zawodowego startują w marcu 2021 r.  

Jak poinformował nas instytut ift Rosenheim, projekt edukacyjny jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku stolarki. Organizacja nowoczesnych projektów związanych z oknami i fasadami, to nie itylko wiedza na temat montażu i obróbki, przygotowanie merytoryczne, ale też umiejętności prowadzenia rozmów handlowych i negocjacji. Według instytut oraz niemieckiego związku VFF na rynku będą poszukiwani kompetentni eksperci do tego typu zadań. Stąd pomysł na prowadzenie edukacji zawodowej, w ramach której obie instytucje będą kształciły project managerów z zakresu okien i fasad.

Osoby, które zdecydują się na udział w tym programie edukacyjnym, pozyskają praktyczną wiedzę z zakresu budownictwa, prawa budowlanego, fizyki budowli, montażu stolarki, ale też zarządzania procesami budowlanymi oraz negocjacji. Grupą docelową tego projektu są m.in. integratorzy systemów, pracownicy biur inżynierskich, przedsiębiorstw z branży okiennej, fasadowej, montażowej i ogólnobudowlanej. – Dzięki tej ofercie chcemy wypełnić lukę w ofercie edukacji uzupełniającej i zaoferować młodym ludziom ciekawe możliwości rozwoju zawodowego. Doświadczeni pracownicy mają z kolei możliwość dalszego podnoszenia swoich kwalifikacji do aktualnych wymagań – mówi Christian Anders, szef komitetu technicznego w VFF.

Dwuletni kurs szkoleniowy przewiduje seminaria online, otrzymywanie materiałów edukacyjnych w formie cyfrowej, oraz zaledwie osiem kilkudniowych zjazdów w Rosenheim i we Frankfurcie. – Dzięki temu można optymalnie rozłożyć czas pomiędzy pracę, rodzinę i rozwój kariery. Nasi absolwenci będą mieli doskonałe możliwości zawodowe zarówno w Niemczech, jak i na całym świecie – mówi prof. Jörn Peter Lass, szef instytutu w Rosenheim.

Oferta ift Rosenheim i VFF może być ciekawą propozycją również dla polskich przedstawicieli branży stolarki. Obie instytucje cieszą się dużą renomą nie tylko w Niemczech, ale również w wielu innych krajach, a pozyskana wiedza może okazać się pomocna w rozpoczęciu międzynarodowej kariery.

 

Zobacz również

Wiśniowski uruchomił sklep internetowy!

Wiśniowski uruchomił sklep internetowy!

Firma Wiśniowski uruchomiła właśnie  sklep internetowy. Póki co znaleźć w nim można m.in. ogrodzenia, furtki, bramy wjazdowe skrzydłowe i przesuwne oraz bramy garażowe segmentowe. Wkrótce mają być w nim dostępne okna, drzwi zewnętrzne i bramy garażowe uchylne.

Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Rawlplug S.A przystępuje do realizacji założeń swojej strategii rozwoju. Zamierza łączyć własne spółki w Polsce i kontynuować rozwój na rynkach zagranicznych. Grupa właśnie wkracza do Wietnamu.

Powstało więcej mieszkań, ale spada liczba rozpoczętych budów

Powstało więcej mieszkań, ale spada liczba rozpoczętych budów

Jak podał GUS, w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w 2019 r. Spadła jednak liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, jak i mieszkań, których budowę rozpoczęto.

1