W Niemczech będą kształcili ekspertów od nowoczesnej stolarki

Red.: |Data publikacji:

Instytut ift Rosenheim oraz związek Verband Fenster + Fassade wspólnie będą kształcić project managerów w zakresie okien i fasad. Zajęcia z dokształcania zawodowego startują w marcu 2021 r.  

Jak poinformował nas instytut ift Rosenheim, projekt edukacyjny jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku stolarki. Organizacja nowoczesnych projektów związanych z oknami i fasadami, to nie itylko wiedza na temat montażu i obróbki, przygotowanie merytoryczne, ale też umiejętności prowadzenia rozmów handlowych i negocjacji. Według instytut oraz niemieckiego związku VFF na rynku będą poszukiwani kompetentni eksperci do tego typu zadań. Stąd pomysł na prowadzenie edukacji zawodowej, w ramach której obie instytucje będą kształciły project managerów z zakresu okien i fasad.

Osoby, które zdecydują się na udział w tym programie edukacyjnym, pozyskają praktyczną wiedzę z zakresu budownictwa, prawa budowlanego, fizyki budowli, montażu stolarki, ale też zarządzania procesami budowlanymi oraz negocjacji. Grupą docelową tego projektu są m.in. integratorzy systemów, pracownicy biur inżynierskich, przedsiębiorstw z branży okiennej, fasadowej, montażowej i ogólnobudowlanej. – Dzięki tej ofercie chcemy wypełnić lukę w ofercie edukacji uzupełniającej i zaoferować młodym ludziom ciekawe możliwości rozwoju zawodowego. Doświadczeni pracownicy mają z kolei możliwość dalszego podnoszenia swoich kwalifikacji do aktualnych wymagań – mówi Christian Anders, szef komitetu technicznego w VFF.

Dwuletni kurs szkoleniowy przewiduje seminaria online, otrzymywanie materiałów edukacyjnych w formie cyfrowej, oraz zaledwie osiem kilkudniowych zjazdów w Rosenheim i we Frankfurcie. – Dzięki temu można optymalnie rozłożyć czas pomiędzy pracę, rodzinę i rozwój kariery. Nasi absolwenci będą mieli doskonałe możliwości zawodowe zarówno w Niemczech, jak i na całym świecie – mówi prof. Jörn Peter Lass, szef instytutu w Rosenheim.

Oferta ift Rosenheim i VFF może być ciekawą propozycją również dla polskich przedstawicieli branży stolarki. Obie instytucje cieszą się dużą renomą nie tylko w Niemczech, ale również w wielu innych krajach, a pozyskana wiedza może okazać się pomocna w rozpoczęciu międzynarodowej kariery.

 

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1