W Mercorze zamówień więcej niż rok temu

Red.: |Data publikacji:

Grupa Mercor także odczuła wpływ koronawirusa na branżę budowlaną uzyskując w kwietniu zamówienia o wartości niemal połowy tych pozyskanych w kwietniu ub. roku. Jednak już w maju sytuacja wróciła chyba do normy.

Jak poinformował zarząd Grupy Mercor, wartość zamówień pozyskanych przez firmę w maju br. wyniosła 31,9 mln i była o milion złotych wyższa niż rok temu. Tak więc pomimo kwietniowego spadku, wartość zamówień pozyskanych przez tą giełdową spółkę w okresie od grudnia 2019 roku do maja 2020 osiągnęła w sumie 184,7 mln zł i była niemal identyczna z tą osiągniętą w analogicznym okresie minionego roku obrotowego. Można więc chyba zaryzykować stwierdzenie, że pod tym względem sytuacja w Grupie powraca do „normalności” przed epidemicznej.

Na ostatni dzień czerwca zwołane jest Walne Zebranie Spółki, na którym ma być podjęta m.in. uchwała o skupie akcji własnych. Program, który może potrwać maksymalnie do 2025 roku zakłada przeznaczenie na ten cel 23,5 mln zł, a maksymalna cena jaką Spółka może zapłacić za pojedynczą akcję nie przekroczy 15 zł. W połowie czerwca br. kapitalizacja Spółki wynikała z ponad 15 milionów akcji wycenianych po ok. 8,50 zł każda.

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1