W Mercorze zamówień wciąż więcej

Red.: |Data publikacji:

Grupa Mercor, czołowy polski dostawca biernych zabezpieczeń ppoż., spółka notowana na warszawskiej GPW, z pewnością zaliczy obecny sezon do udanych, choć i tu dynamika wzrostów nieco gaśnie. Ostatnio firma zakończyła prace nad „bródnowską” linią warszawskiego metra.

Mercor odnotował w październiku 10-procentowy wzrost wartości zamówień w stosunku do października 2021. W okresie ostatnich 6 miesięcy (maj-październik 2022) firma pozyskała zamówienia o wartości niemal 300 mln zł, co było wartością wyższą o 13 proc. od tej sprzed roku. W samym październiku pozyskano zamówienia za 45,6 mln zł. Wpływ na to miały również wzrosty cen na produkty i usługi Mercora w ciągu trwającego sezonu. Przypomnijmy, że we wrześniu wartości wzrostów były wyższe: w stosunku do września 2021 wzrosły o 49 proc., a do okresu kwiecień-wrzesień 2021 były wyższe w sumie o 15 proc. Więc pomimo kontynuowania wzrostów wartości zamówień, można chyba już mówić o słabnącej ich dynamice.

Od października przy redakcji Forum Branżowego działają nowe stacje metra warszawskiego: Bródno i Kondratowicza. Udział w budowie tej linii metra miał również Mercor. Firma dostarczyła tu i zamontowała ponad 1150 klap przeciwpożarowych, a ponadto 13 central sterujących oraz 16 zestawów systemu zapobiegania zadymieniu dróg ewakuacyjnych. Z urządzeniami Mercora pracownicy redakcji docierający tu metrem, czują się na pewno o wiele bezpieczniej, a na pewno raźniej.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1