W Mercorze wciąż optymistycznie

Red.: |Data publikacji:

Pomimo nie najlepszego klimatu w budownictwie giełdowa spółka Mercor SA wciąż notuje wzrost wartości pozyskanych zamówień na swoje usługi. W ostatnim półroczu wartość ta jest o 29 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Styczniowe zamówienia pozyskane przez handlowców Grupy Mercor były aż o 84 proc. wyższe niż ich wartość ze stycznia 2022. Wówczas była to wartość 31,4 mln zł, podczas gdy obecnie jest to 57,7 mln zł. Nie jest to jednak sygnał o jakimś drgnięciu w nowym budownictwie, a raczej potwierdzenie, że Mercor jest wykonawcą prac instalacyjnych na ostatnim etapie budów, które w tej chwili są zamykane. Także z tego powodu przyszłe miesiące rysują się dla spółki całkiem dobrze, gdyż wiele obiektów będzie wciąż wykańczanych. W okresie od sierpnia 2022 do stycznia br. Mercor pozyskał zamówienia o wartości ponad 301 mln zł, co wobec 234,2 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej, oznacza wciąż wartość wyższą o 29 proc.

W najbliższym czasie Centrum Usług Wspólnych Grupy Mercor, jako zorganizowana, wyodrębniona część przedsiębiorstwa wniesiona zostanie jako wkład niepieniężny do spółki Mercor Centrum Usług Wspólnych sp. z o.o. Zgodę na to dało styczniowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Mercor SA. Działalność centrum polegała na świadczeniu usług doradztwa i wsparcia administracyjnego na rzecz Spółki oraz spółek zależnych od Spółki, wraz z przypisanymi funkcjami: księgowość, sprawozdawczość finansowa, sprawozdawczość podatkowa, kontroling finansowy, doradztwo biznesowe i organizacyjne, doradztwo kadrowo-płacowe, obsługa administracyjna, wsparcie i rozwój systemów informatycznych, usługi marketingowe, zarządzanie płynnością i ryzykiem kredytowym. Wkrótce ten zakres usług świadczyć będzie Grupie Mercor odrębna spółka z o.o.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1