W Mercorze wciąż optymistycznie

Autor: |Data publikacji:

Pomimo nie najlepszego klimatu w budownictwie giełdowa spółka Mercor SA wciąż notuje wzrost wartości pozyskanych zamówień na swoje usługi. W ostatnim półroczu wartość ta jest o 29 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Styczniowe zamówienia pozyskane przez handlowców Grupy Mercor były aż o 84 proc. wyższe niż ich wartość ze stycznia 2022. Wówczas była to wartość 31,4 mln zł, podczas gdy obecnie jest to 57,7 mln zł. Nie jest to jednak sygnał o jakimś drgnięciu w nowym budownictwie, a raczej potwierdzenie, że Mercor jest wykonawcą prac instalacyjnych na ostatnim etapie budów, które w tej chwili są zamykane. Także z tego powodu przyszłe miesiące rysują się dla spółki całkiem dobrze, gdyż wiele obiektów będzie wciąż wykańczanych. W okresie od sierpnia 2022 do stycznia br. Mercor pozyskał zamówienia o wartości ponad 301 mln zł, co wobec 234,2 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej, oznacza wciąż wartość wyższą o 29 proc.

W najbliższym czasie Centrum Usług Wspólnych Grupy Mercor, jako zorganizowana, wyodrębniona część przedsiębiorstwa wniesiona zostanie jako wkład niepieniężny do spółki Mercor Centrum Usług Wspólnych sp. z o.o. Zgodę na to dało styczniowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Mercor SA. Działalność centrum polegała na świadczeniu usług doradztwa i wsparcia administracyjnego na rzecz Spółki oraz spółek zależnych od Spółki, wraz z przypisanymi funkcjami: księgowość, sprawozdawczość finansowa, sprawozdawczość podatkowa, kontroling finansowy, doradztwo biznesowe i organizacyjne, doradztwo kadrowo-płacowe, obsługa administracyjna, wsparcie i rozwój systemów informatycznych, usługi marketingowe, zarządzanie płynnością i ryzykiem kredytowym. Wkrótce ten zakres usług świadczyć będzie Grupie Mercor odrębna spółka z o.o.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1