W Katowicach powstają nowoczesne linie dla producentów szkła

Red.: |Data publikacji:

Forglass otworzył w Katowicach nowe Centrum Inżynieryjne. Będą tu powstawać nowoczesne rozwiązania dla producentów szkła.

Forglass jest dostawcą linii technologicznych dla producentów szła w całej Europie. Firma projektuje i wytwarza m.in. piece do hut szkła, a także zajmuje się konserwacją tych instalacji. Forglass ma swoją siedzibę od wielu lat w Krakowie, a także oddział w Katowicach. Natomiast w listopadzie otworzył nowe biuro projektowe w stolicy Górnego Śląska. Pracuje tu zespół inżynierów, którzy zajmują się projektowaniem linii produkcyjnych, w nowym biurze jest także siedziba działu badań i rozwoju. Firma współpracuje również z instytucjami naukowymi, laboratoriami i uniwersytetami.

Forglass przyznaje, że wymagania klientów – producentów szkła stale rosną. Przede wszystkim instalacje powinny cechować się wysoką wydajnością, a jednocześnie spełniać warunek niskich kosztów w eksploatacji. Zadaniem inżynierów w katowickim biurze jest opracowanie nowych technologii przede wszystkim optymalizujących produkcję szkła.

Nowa siedziba znajduje się na terenie rekreacyjnym, w zielonej części Katowic. Firma informuje, że budynek biura jest zaprojektowany w sposób ekologiczny, ze szczególnym naciskiem na zastosowanie szkła. Ma to być ukłon wobec branży szklarskiej. Forglass wybrał Katowice na siedzibę biura głównie ze względu na to, że w mieście znajduje się wiele zakładów przemysłowych, a także dwadzieścia uczelni wyższych, co w przyszłości potencjalnie ułatwi rekrutację ekspertów w dziedzinie inżynierii i budownictwa.

Zobacz również

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Jedną z inwestycji firmy Eko-Okna był zakup akcji Rafako - producenta kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Tematem przewodnim targów Fastener Poland będzie ekologia. Odbędą się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków.

1