W Katowicach powstają nowoczesne linie dla producentów szkła

Red.: |Data publikacji:

Forglass otworzył w Katowicach nowe Centrum Inżynieryjne. Będą tu powstawać nowoczesne rozwiązania dla producentów szkła.

Forglass jest dostawcą linii technologicznych dla producentów szła w całej Europie. Firma projektuje i wytwarza m.in. piece do hut szkła, a także zajmuje się konserwacją tych instalacji. Forglass ma swoją siedzibę od wielu lat w Krakowie, a także oddział w Katowicach. Natomiast w listopadzie otworzył nowe biuro projektowe w stolicy Górnego Śląska. Pracuje tu zespół inżynierów, którzy zajmują się projektowaniem linii produkcyjnych, w nowym biurze jest także siedziba działu badań i rozwoju. Firma współpracuje również z instytucjami naukowymi, laboratoriami i uniwersytetami.

Forglass przyznaje, że wymagania klientów – producentów szkła stale rosną. Przede wszystkim instalacje powinny cechować się wysoką wydajnością, a jednocześnie spełniać warunek niskich kosztów w eksploatacji. Zadaniem inżynierów w katowickim biurze jest opracowanie nowych technologii przede wszystkim optymalizujących produkcję szkła.

Nowa siedziba znajduje się na terenie rekreacyjnym, w zielonej części Katowic. Firma informuje, że budynek biura jest zaprojektowany w sposób ekologiczny, ze szczególnym naciskiem na zastosowanie szkła. Ma to być ukłon wobec branży szklarskiej. Forglass wybrał Katowice na siedzibę biura głównie ze względu na to, że w mieście znajduje się wiele zakładów przemysłowych, a także dwadzieścia uczelni wyższych, co w przyszłości potencjalnie ułatwi rekrutację ekspertów w dziedzinie inżynierii i budownictwa.

Zobacz również

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Roltec zbuduje we Wrocławiu nową fabrykę do wytwarzania paneli fotowoltaicznych. Szklane panele mogą stanowić część szklanej fasady.

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Podczas webinarium z 1 grudnia 2022 roku poznaliśmy założenia i szczegóły Koalicji Termomodernizacji, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. Obecnie trwają zapisy do tej inicjatywy.

Kolejny dobry rok Budvaru

Kolejny dobry rok Budvaru

Budvar Centrum odnotuje w tym roku 25-proc. wzrost liczby sprzedanych okien, większy za granicą niż w Polsce. Szacuje się, że wartościowo ten wzrost będzie jeszcze większy.

1