Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Red.: |Data publikacji:

Vivento się rozbudowuje. Producent drzwi niedawno zbudował halę produkcyjną, a planuje już kolejną inwestycję.

Vivento zbuduje w Gręboszewie, gdzie znajduje się siedziba firmy, nowe centrum logistyczne. Będzie to magazyn składowania wyrobów gotowych dla drzwi i ościeżnic. Firma uzyskała decyzje o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Firma podkreśla, że obecnie budowa jest na etapie projektu.

W tym roku firma zakończyła projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach którego została wybudowana nowa hala o powierzchni 5 tys. mkw. oraz zakupiono ok 20 nowych maszyn. Dzięki realizacji tego wniosku, moce produkcyjne znacznie się zwiększyły oraz umożliwiły produkcję innowacyjnych drzwi uniwersalnych.

Vivento zwiększa swoje moce produkcyjne, rosną także przychody. W pierwszym półroczu tego roku firma odnotowała 19-procentowy wzrost wartości sprzedaży. Producent przyznaje, że zależy mu na rozwoju eksportu. Szczególnie obiecująco wygląda rynek amerykański, ale Vivento sprzedaje także do Niemiec, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier oraz krajów bałtyckich.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1