Vivento się rozbudowuje. Producent drzwi niedawno zbudował halę produkcyjną, a planuje już kolejną inwestycję.
Vivento zbuduje w Gręboszewie, gdzie znajduje się siedziba firmy, nowe centrum logistyczne. Będzie to magazyn składowania wyrobów gotowych dla drzwi i ościeżnic. Firma uzyskała decyzje o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Firma podkreśla, że obecnie budowa jest na etapie projektu.

W tym roku firma zakończyła projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach którego została wybudowana nowa hala o powierzchni 5 tys. mkw. oraz zakupiono ok 20 nowych maszyn. Dzięki realizacji tego wniosku, moce produkcyjne znacznie się zwiększyły oraz umożliwiły produkcję innowacyjnych drzwi uniwersalnych.
Vivento zwiększa swoje moce produkcyjne, rosną także przychody. W pierwszym półroczu tego roku firma odnotowała 19-procentowy wzrost wartości sprzedaży. Producent przyznaje, że zależy mu na rozwoju eksportu. Szczególnie obiecująco wygląda rynek amerykański, ale Vivento sprzedaje także do Niemiec, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier oraz krajów bałtyckich.
Zobacz również
Rekordowy turniej imienia Tomka Godlewskiego – założyciela firmy Stollar
W sobotni poranek w śnieżnej aurze udaliśmy się na polski biegun zimna, czyli do Suwałk. To tam rozgrywała się XXIII edycja turnieju imienia Tomka Godlewskiego, założyciela firmy Stollar, który prywatnie był wielkim fanem piłki nożnej.
Czytaj styczniowe „Forum Branżowe” (1/2026)
Gościem nowego wydania miesięcznika „Forum Branżowe” (1/2026) jest Bartłomiej Baudler, dyrektor zarządzający w Primo Polska i Primo Finland.
Konkurs kalendarzy 2026 wystartował!
Wystartował coroczny konkurs kalendarzy! Do 9 lutego możecie głosować na najlepsze Waszym zdaniem kalendarze branżowe. Zachęcamy do głosowania!


