Vivento z dwucyfrowymi wzrostami w I półroczu

Red.: PG |Data publikacji: 2021-07-06

Vivento, producent drzwi z małopolski, może zaliczyć pierwsze półrocze 2021 roku do udanych. Firmie udało się osiągnąć solidne wzrosty, które mogłyby być nawet wyższe, gdyby nie sytuacja rynkowa.

Jak poinformowali nas przedstawiciele firmy, pierwszych 6 miesięcy tego sezonu oznaczało dla tego producenta wzrost o 12 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Jak jednak zaznacza Marcin Tatar, dyrektor handlowy Vivento, wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby nie braki materiałowe na rynku. Małopolska firma, podobnie jak wielu innych producentów, boryka się z problemami związanymi z brakiem surowców na rynku, w tym m.in. płyty MDF oraz szkła.

Marcin Tatar, dyrektor handlowy Vivento:

Nasza spółka prowadzi bezpieczną politykę zarządzania zapasami, ostrożnie wybieramy dostawców – ważna jest dla nas przede wszystkim jakość surowca. Wieloletnie relacje z dostawcami ułatwiają dziś negocjacje dotyczące realizacji dostaw. Niemniej jednak jeszcze nigdy sytuacja na rynku nie była tak niepokojąca.

Więcej na ten temat Marcin Tatar powiedział nam w wywiadzie dostępnym TUTAJ.

Vivento zakończyło sezon 2020 przychodami w wysokości 51,9 mln zł. Rok wcześniej firma osiągnęła wynik 45,5 mln zł. To oznacza, że dynamika wzrostu przychodów w 2020 roku w porównaniu z 2019 wyniosła 14 proc. Porównując rok 2019 do 2018, w którym przychód wyniósł 38,7 mln zł, okazuje się, że dynamika wyniosła 17,7 proc.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1