Vitroterm Murów z dwucyfrowym wzrostem

Red.: |Data publikacji:

Vitroterm Murów podsumowuje już obecny rok. Firma ocenia, że wartość przychodów ze sprzedaży, w porównaniu z rokiem ubiegłym, będzie wyższa o ok. 15 proc.

Dla producenta szyb zespolonych, firmy Vitroterm Murów, mijający rok był udany. Firma odnotowała znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży, co jest efektem m.in. poczynionych w tym roku inwestycji. W zakładzie produkcyjnym pojawiły się maszyny do obróbki specjalistycznych szyb. Vitroterm kupił urządzenie Vertmax, przeznaczone do obróbki szyb wielkogabarytowych. Można tu wykonywać zespolenia o grubości do 100 mm. W urządzeniu obrabiane są bardzo duże tafle o wymiarach 3,3 x 6 m, których waga może sięgać nawet 2,7 ton.

Vitroterm Murów dostarczył swoje szyby do centrum biznesowego w Kownie na Litwie.

Inwestycje w fabryce szły w kierunku produkcji specjalistycznych szyb zespolonych. W zakładzie w połowie roku pojawił się także nowoczesny skaner laserowy marki Viprotron, przeznaczony do kontroli produkcji szkła hartowanego. Firma zamierza w najbliżej przyszłości poczynić kolejne inwestycje w automatyzację produkcji. Zakład będzie się też rozbudowywać. W najbliższych latach planowane jest powiększenie hal produkcyjnych o ponad połowę w stosunku do obecnej powierzchni.

Ostatnio Vitroterm Murów poinformował, że dostał po raz kolejny certyfikat Dow Quality Bond od firmy DowSil. Jest to dokument potwierdzający wysoką jakość zespoleń szybowych, wykonywanych przy użyciu silikonów marki DowSil. Certyfikat został przyznany po przeprowadzonym audycie.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1