Vitroterm Murów podsumowuje już obecny rok. Firma ocenia, że wartość przychodów ze sprzedaży, w porównaniu z rokiem ubiegłym, będzie wyższa o ok. 15 proc.
Dla producenta szyb zespolonych, firmy Vitroterm Murów, mijający rok był udany. Firma odnotowała znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży, co jest efektem m.in. poczynionych w tym roku inwestycji. W zakładzie produkcyjnym pojawiły się maszyny do obróbki specjalistycznych szyb. Vitroterm kupił urządzenie Vertmax, przeznaczone do obróbki szyb wielkogabarytowych. Można tu wykonywać zespolenia o grubości do 100 mm. W urządzeniu obrabiane są bardzo duże tafle o wymiarach 3,3 x 6 m, których waga może sięgać nawet 2,7 ton.

Inwestycje w fabryce szły w kierunku produkcji specjalistycznych szyb zespolonych. W zakładzie w połowie roku pojawił się także nowoczesny skaner laserowy marki Viprotron, przeznaczony do kontroli produkcji szkła hartowanego. Firma zamierza w najbliżej przyszłości poczynić kolejne inwestycje w automatyzację produkcji. Zakład będzie się też rozbudowywać. W najbliższych latach planowane jest powiększenie hal produkcyjnych o ponad połowę w stosunku do obecnej powierzchni.
Ostatnio Vitroterm Murów poinformował, że dostał po raz kolejny certyfikat Dow Quality Bond od firmy DowSil. Jest to dokument potwierdzający wysoką jakość zespoleń szybowych, wykonywanych przy użyciu silikonów marki DowSil. Certyfikat został przyznany po przeprowadzonym audycie.
Zobacz również
Forum Webinar – nowości na sezon 2026
Anna Domańska i Paweł Gregorczyk opowiedzieli o nowościach branży stolarki w I połowie 2026 roku. Forum Webinar odbył się w czwartek 21 maja, partnerem wydarzenia była firma RAILING.
Nowe władze POiD i tematy XVI Kongresu Stolarki Polskiej
XVI Kongres Stolarki Polskiej: nowe władze POiD, konkurencyjność branży, sukcesja, sprzedaż i wnioski z debaty o rynku stolarki.
Ulica Leszka Gierszewskiego 1 nowym adresem Drutexu
Drutex pod nowym adresem. Na cześć założyciela, od czwartku 14 maja, siedziba firmy zlokalizowana jest przy ulicy Leszka Gierszewskiego 1.



