Vikking chce utrzymać rekordy z początku tego roku

Red.: |Data publikacji:

Firma Vikking zakończyła ubiegły rok ze wzrostem przychodów. Ten rok jest dla producenta drzwi i okien z Białej Podlaskiej jeszcze lepszy. W dwóch pierwszych miesiącach 2019 roku przedsiębiorstwo odnotowało kilkudziesięcioprocentowe wzrosty, których poziom chce utrzymać do końca roku.

Znaczne wzrosty

W ubiegłym roku firma Vikking dokonała kilku znacznych inwestycji, które miały na celu rozbudowę jednego z zakładów produkcyjnych oraz wymianę parku maszynowego do produkcji okien, w tym sterowane numerycznie linie w technologii zgrzewów bezwypływkowych. Przychody firmy wzrosły w 2018 r. o 15 proc. względem roku wcześniejszego. Dwa pierwsze miesiące 2019 roku są dla firmy jeszcze lepsze. W porównaniu do stycznia i lutego 2018 r. przychody wzrosły o 40 proc.! Firma chce utrzymać ten poziom przez trzy pozostałe kwartały roku.

Pomóc w realizacji tych ambitnych planów ma zwiększenie dynamiki sprzedaży eksportowej. W ubiegłym roku firma m.in. umowę licencyjną z białoruskim przedsiębiorstwem Ras-Gar na produkcję drzwi kompozytowych (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). – Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy sieć dystrybucji kompozytowych drzwi i okien Real Wood w krajach europejskich, Azji i Ameryki Północnej mówi Tadeusz Konaszuk, prezes firmy Vikking. – Dywersyfikujemy kierunki ekspansji, co zapewnia nam zdobywanie nowych doświadczeń i wymiernych korzyści związanych z realizacjami bardzo niestandardowych zamówień. Innowacyjność i adaptacyjność do oczekiwań partnerów z wielu krajów jest w naszym DNA, mimo to jesteśmy zaskakiwani zamówieniami, które nawet naszemu zespołowi zespołu przysparzają czasem przysłowiowego bólu głowy – dodaje.

Tadeusz Konaszuk, prezes Vikkinga w rozmowie z redakcją ForumBranzowe.com

Sprzedaż technologii

Firma liczy również na zwiększenie popytu na technologię Real Wood, do której Vikking posiada wyłączne prawa. To unikalny system dekoracji powierzchni profili PCW, imitujący drewno. Vikking nie tylko świadczy usługę dekoracji profili podmiotom zewnętrznym, ale także wdraża sprzedaż sublicencji dla producentów okien PCW, eksportujących swoje wyroby na rynki trzecie. – Klienci coraz bardziej cenią sobie estetykę zbliżoną do szlachetnego drewna, za którą nie muszą zapłacić więcej niż za klasyczne energooszczędne okna. To wyraźnie wzrostowy trend. To szansa wyróżnienia się wśród ofert łudząco podobnych i uzyskania korzystniejszych marż z tytułu produkcji okien o estetyce szlachetnego drewna. Systemobiorcy w ramach współpracy otrzymują nasze pełne wsparcie technologicznemówi Tadeusz Konaszuk.

Firma Vikking wystawiała się ostatnio na targach Budma 2019 w Poznaniu. Oprócz wspomnianych okien Real Wood pokazała również nowości drzwiowe. Premierę miały tam m.in. drzwi kompozytowe z przeszkleniami w technologii STEP.

 

Zobacz również

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Rynek zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych w Niemczech i Austrii przechodzi kryzys. W obu krajach sprzedaż tych wyrobów spadła w 2023 roku po raz pierwszy od wielu lat.

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba w tym roku uruchomiła już trzy elektrownie fotowoltaiczne w swoich zakładach produkcyjnych. Spowodują one 25-procentowe oszczędności w emisji CO2.

1