VETREX zrywa współpracę ze swoim dystrybutorem

Red.: MR |Data publikacji: 2019-09-09

Vetrex zakończył współpracę ze swoim autoryzowanym partnerem handlowym, firmą BIMM z Grodziska Mazowieckiego. Jako przyczynę producent podaje, że dystrybutor złamał warunki umowy.

BIMM to sprzedawca stolarki budowlanej z Grodziska Mazowieckiego. Firma podaje, że była partnerem handlowym Vetrexu od 2009 r., a od 2014 r. prowadziła autoryzowany salon sprzedaży Vetrexu. W sklepie sprzedawane były także produkty Wiśniowskiego, Krispolu oraz innych firm.

Jednak od 2018 r. w BIMM zaszły niepokojące zmiany – pojawiły się problemy z realizacją zamówień. Klienci zaczęli się skarżyć, że po zapłaceniu przedpłaty, (często 100 proc. wartości umowy), nie otrzymali zamówionych okien czy drzwi, choć czekali wiele miesięcy, a czasami nawet pół roku.

Jedna z zakończonych przez BIMM realizacji.

Na stronach internetowych poświęconych stolarce pod koniec roku 2018 komentarze zaczął zamieszczać Mikołaj Muszyński, szef firmy BIMM. Odnosił się do wcześniejszych wpisów zarzucających nierzetelność sprzedawcy i przepraszał za opóźnienia. Jednocześnie zapewniał swoich klientów, że należności zostaną uregulowane. Wyjaśniał ponadto, że za problemy w firmie odpowiedzialny był m.in. dyrektor realizacji.

Problemy jednak w BIMM się nie skończyły, w kolejnych miesiącach zaczęli odzywać się kolejni poszkodowani. Powtarzała się sytuacja, że klienci zamówili okna, zapłacili za nie, a ich nie dostali. Okazało się bowiem, że firma BIMM wpadła w problemy finansowe i koszty prowadzenia działalności przerosły przychody. W programie Polsatu „Interwencja” szef firmy tłumaczył, że pieniądze od klientów poszły po prostu na pokrycie bieżących zobowiązań.

Klienci, którzy nie dostali okien, obwiniają za to częściowo firmę Vetrex. Zakładali bowiem, że korzystając z usług autoryzowanego salonu sprzedaży Vetrexu, mogą liczyć na uczciwą transakcję i wysoki poziom usług. Idąc do BIMM kierowali się często dobrą opinią na temat firmy Vetrex. Tym razem okazało się, że co prawda dystrybutor zawiódł, ale na wizerunku stracił też producent okien.

Jak sprawę komentuje Vetrex? Przede wszystkim firma zdecydowała się na zerwanie współpracy z firmą BIMM, uzasadniając to złamaniem warunków umowy. Jednocześnie producent zobowiązał się do tego, że wyprodukuje wszystkim poszkodowanym klientom okna, realizacja tych zamówień już się rozpoczęła.

To nie pierwsza sytuacja w branży, gdy producent ma problemy z dystrybutorem. W podobnych sytuacjach producenci starają się zazwyczaj zrealizować zaległe zobowiązania, nie zostawiając klientów bez okien i drzwi, za które już zapłacili.

OŚWIADCZENIE VETREX W SPRAWIE ZAMÓWlEŃ ZŁOŻONYCH NA NASZE PRODUKTY W FIRMIE BIMM SP. Z 0.0.

Jest nam przykro w związku z sytuacją, w jakiej znalazły się osoby, które zamówiły w firmie BIMM Sp. z o.o. z Grodziska Mazowieckiego nasze produkty. Postępowanie, jakiego dopuściła się firma BIMM Sp. z o.o., było złamaniem warunków umowy o współpracy z Vetrex. Dlatego rozwiązaliśmy umowę z tym autoryzowanym partnerem handlowym. Jednocześnie informujemy, że firma Vetrex wyprodukuje wszystkim poszkodowanym klientom zamówione okna. Obecnie trwa realizacja tych zamówień.

BIMM Sp. z o.o. nie przekazywała do nas części zamówień dokonanych przez klientów oraz wpłacanych przez nich pieniędzy. Dowiedzieliśmy się o tym bezpośrednio z napływających do nas sygnałów i skarg od poszkodowanych osób. Po rozwiązaniu umowy usunęliśmy logo z budynku, w którym mieściła się ta firma. Vetrex podjął też kroki prawne zmierzające do maksymalnego zabezpieczenia należności.

BIMM Sp. z o.o. działała jako niezależny od Vetrex podmiot prawny. Oprócz naszych produktów sprzedawała także produkty innych firm.

Z wyrazami szacunku, Zarząd Vetrex

Poprosiliśmy przedstawicieli firmy BIMM o komentarz w tej sprawie. Dotychczas nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Zobacz również

Targi maszyn i narzędzi

Targi maszyn i narzędzi

Na przełomie września i października w Nadarzynie odbędą się Targi Maszyn Budowlanych wraz z Targami Narzędziowymi i Prac Wykończeniowych. W Ptak Warsaw Expo będzie można zapoznać się z ofertą około 300 wystawców.

Selena ze wzrostami

Selena ze wzrostami

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Spółka odnotowała ponad 30-proc. wzrost przychodów. Natomiast drugi kwartał był lepszy o 37 proc.

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Schüco przejęło pakiet większościowy firmy Alufit, największego w Indiach producenta fasad aluminiowych. Niemiecka spółka chce osiągnąć tutaj 100 mln euro rocznych obrotów.

1