Vetrex chwali sobie obecny sezon

Red.: RK |Data publikacji: 2019-10-21

W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy tczewski VETREX, aby z Prezesem tej firmy Pawłem Bielakiemporozmawiać o ocenie mijającego sezonu. Prezes zalicza obecny sezon do bardzo udanych, gdyż cały rok zakończy się dla firmy prawdopodobnie przychodami powyżej 110 mln zł. Już w I półroczu wyniki sprzedaży były o 20 proc. wyższe niż ubiegłoroczne, a w II półroczu sytuacja jest równie korzystna.

Po uruchomieniu produkcji i wprowadzeniu do oferty w ub. roku drzwi wejściowych stalowych, w tym sezonie premierę mają tu okna Lum’up opracowane wspólnie z inżynierami z francuskiej Grupy Liebot, do której należy Vetrex.

Okna Lum’up wyróżniają się zaprojektowanym specjalnie dla tego modelu profilem skrzydła o wysokości zaledwie 68 mm. Obniżone zostało w nim do 106 mm złożenie ramy i skrzydła, a złożenie z węższym słupkiem ruchomym wynosi 108 mm. Takie wielkości zapewniają większą ilość światła w oknie, a podbijają to zastosowane pakiety szybowe o wysokim współczynniku przepuszczalności światła Lt. W przypadku pakietu dwukomorowego współczynnik Lt jest na poziomie 74%, a przy jednokomorowym ma wartość 82%.

Pakiety wklejane w technologii Nano Glue, dodatkowo stabilizują okno, a jednocześnie zwiększają jego trwałość. Z kolei system potrójnego uszczelnienia zapewnia lepszą izolacyjność cieplną i akustyczną. O energooszczędności tego okna świadczy parametr Uw w granicach 0,8 W/mkwK dla okna referencyjnego z pakietem 3-szybowym i ciepłą ramką.

Vetrex odświeżył także identyfikację wizualną. Zmiany polegają na tym, że został zmodyfikowany logotyp firmy, a także opracowany został nowy standard wizualny dla salonów sprzedaży. Zaprojektowane zostały także nowe materiały reklamowe, a niebawem ruszy najnowsza odsłona strony internetowej. Jeśli chodzi o nowy standard wizualny, to będzie on wprowadzany w nowo otwieranych placówkach, a także stopniowo wdrażany do istniejących już punktów handlowych. Vetrex obecnie współpracuje z ponad 100 dystrybutorami stolarki.

Nowy logotyp Vetrexu.

O tegorocznych premierach i planach na przyszłość rozmawialiśmy z prezesem Bielakiem dłuższy czas, ale udało się również poruszyć wątek współpracy z siecią dilerską, z montażystami, ale też sięgnąć do wcześniejszych doświadczeń naszego rozmówcy. Zapis tej rozmowy znajdzie się w listopadowym wydaniu Forum Branżowego, do lektury którego już dzisiaj serdecznie zachęcamy.

Zobacz również

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

Werner Schmitz, producent akcesoriów do szprosów i ramek dystansowych, podjął decyzję o zamknięciu oddziału w Polsce. Firma widnieje w KRS jako spółka w trakcie likwidacji, jednak nie wystosowano jeszcze oficjalnego komunikatu na stronie internetowej czy social mediach.

Mercor odbudował już portfel zamówień

Mercor odbudował już portfel zamówień

Gdański Mercor, czołowa europejska firma segmentu zabezpieczeń ppoż., nie odczuł zanadto komplikacji sprzedażowych spowodowanych koronawirusem. Spółka odbudowała już ubiegłoroczną wartość portfela zamówień, ale też uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów.

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Grupa odnotowała spadek o 2,4 proc. Przychody wyniosły 602,17 mln zł w porównaniu do 617,15 mln zł.

1