Vetrex chwali sobie obecny sezon

Red.: RK |Data publikacji: 2019-10-21

W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy tczewski VETREX, aby z Prezesem tej firmy Pawłem Bielakiemporozmawiać o ocenie mijającego sezonu. Prezes zalicza obecny sezon do bardzo udanych, gdyż cały rok zakończy się dla firmy prawdopodobnie przychodami powyżej 110 mln zł. Już w I półroczu wyniki sprzedaży były o 20 proc. wyższe niż ubiegłoroczne, a w II półroczu sytuacja jest równie korzystna.

Po uruchomieniu produkcji i wprowadzeniu do oferty w ub. roku drzwi wejściowych stalowych, w tym sezonie premierę mają tu okna Lum’up opracowane wspólnie z inżynierami z francuskiej Grupy Liebot, do której należy Vetrex.

Okna Lum’up wyróżniają się zaprojektowanym specjalnie dla tego modelu profilem skrzydła o wysokości zaledwie 68 mm. Obniżone zostało w nim do 106 mm złożenie ramy i skrzydła, a złożenie z węższym słupkiem ruchomym wynosi 108 mm. Takie wielkości zapewniają większą ilość światła w oknie, a podbijają to zastosowane pakiety szybowe o wysokim współczynniku przepuszczalności światła Lt. W przypadku pakietu dwukomorowego współczynnik Lt jest na poziomie 74%, a przy jednokomorowym ma wartość 82%.

Pakiety wklejane w technologii Nano Glue, dodatkowo stabilizują okno, a jednocześnie zwiększają jego trwałość. Z kolei system potrójnego uszczelnienia zapewnia lepszą izolacyjność cieplną i akustyczną. O energooszczędności tego okna świadczy parametr Uw w granicach 0,8 W/mkwK dla okna referencyjnego z pakietem 3-szybowym i ciepłą ramką.

Vetrex odświeżył także identyfikację wizualną. Zmiany polegają na tym, że został zmodyfikowany logotyp firmy, a także opracowany został nowy standard wizualny dla salonów sprzedaży. Zaprojektowane zostały także nowe materiały reklamowe, a niebawem ruszy najnowsza odsłona strony internetowej. Jeśli chodzi o nowy standard wizualny, to będzie on wprowadzany w nowo otwieranych placówkach, a także stopniowo wdrażany do istniejących już punktów handlowych. Vetrex obecnie współpracuje z ponad 100 dystrybutorami stolarki.

Nowy logotyp Vetrexu.

O tegorocznych premierach i planach na przyszłość rozmawialiśmy z prezesem Bielakiem dłuższy czas, ale udało się również poruszyć wątek współpracy z siecią dilerską, z montażystami, ale też sięgnąć do wcześniejszych doświadczeń naszego rozmówcy. Zapis tej rozmowy znajdzie się w listopadowym wydaniu Forum Branżowego, do lektury którego już dzisiaj serdecznie zachęcamy.

Zobacz również

Zobacz retransmisję z OFS 2020 Online

Zobacz retransmisję z OFS 2020 Online

W dniach 17-19 listopada branża uczestniczyła w największym wydarzeniu tego roku, czyli w Ogólnopolskim Forum Stolarki 2020 Online. Przygotowaliśmy dla Was pełną retransmisję z tego trzydniowego wydarzenia!

Ekspansja Wkręt-Metu w Azji

Ekspansja Wkręt-Metu w Azji

Wkręt-Met otworzył na początku listopada swoje biuro w Indiach. Firma współpracowała dotychczas z 11 partnerami handlowymi w tym kraju.

Koronawirus może być wyrokiem dla wielu firm

Koronawirus może być wyrokiem dla wielu firm

Producenci okien i drzwi podejmują działania, których celem jest ochrona zdrowia pracowników. Czy firmy zmieniły metody postępowania wraz z obecną falą zarażeń COVID-19?

1