Vertex wykupuje udziały innej firmy

Red.: MR |Data publikacji: 2020-08-05

Vertex, producent osłon, przejmuje udziały spółki Wistil Invest z siedzibą w Kaliszu. Jest to połączenie wewnątrz grupy, w której są obie firmy.

Vertex z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach to spółka akcyjna, która od 2010 r. należała do koncernu Pisla Oy. W tym czasie producent inwestował w moce produkcyjne, udało się m.in. w 2018 r. otworzyć nową halę produkcyjną. W 2019 r. spółka zmieniła właściciela i dołączyła do polskiej Grupy Wistil. Jest to spółka dominująca w grupie kapitałowej, do której należą także Lubiana, Haft, Ćmielów i Ariadna.

Na początku tego roku spółki Wistil i Vertex zapowiedziały, że w lipcu producent osłon wykupi udziały Wistil Invest. W komunikacie Vertex informuje, że połączenie będzie polegało na przeniesieniu całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą.

Janusz Gibas, prezes Vertexu komentuje:

W dniu 28 listopada 2019 akcje Vertex S.A. zmieniły właściciela. Poprzedni właściciel Grupa Pisla Oy z siedzibą w Finlandii zbyła akcje Vertex S.A. na rzecz Grupy Wistil z siedzibą w Kaliszu. Zmiana właściciela nie spowodowała żadnych zmian w działalności Spółki Vertex S.A. Informacja na stronie internetowej Vertex S.A. to zawiadomienie o planowanym połączeniu Vertex S.A oraz Wistil Invest. W tym przypadku stroną przejmującą udziały Wistil Invest jest Vertex S.A. Planowane połączenie następuje wewnątrz grupy i nie niesie ze sobą żadnych zmian.

Zobacz również

Alu in – nowa marka Abakusa

Alu in – nowa marka Abakusa

Abakus tworzy nowy brand o nazwie Alu in. W ramach wyodrębnionej w strukturach firmy marki oferowana będzie stolarka aluminiowa oparta na systemach Aluprof i Schüco. Planowane są dwie linie produktowe: Alu Industrial Aluprof oraz Alu Intuitive Schüco.

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Radzyminie pod Warszawą nowa halę magazynową i biurowiec. Firma planuje przeprowadzkę w połowie tego roku.

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil z Olsztynka planuje rozbudować halę produkcyjną. Firma szacuje koszt budowy i wyposażenia hali na ok. 1 mln zł.

1