Verandino zaprasza do szklanej stodoły

Red.: |Data publikacji:

Szklana stodoła Verandino to nowy produkt przeznaczony zarówno do prywatnych posesji, jak i dla branży gastronomicznej. Ma być odpowiedzią na trend tworzenia minimalistycznych obiektów z wnętrzem bliskim naturze.

Verandino jest nową marką na rynku konstrukcji aluminowo-szklanych. Stworzona została przez Bartmetaco z Płońska – rodzinną firmę z trzydziestoletnim doświadczeniem w budowie ogrodów zimowych oraz szklanych zadaszeń. Doświadczenie to pozwoliło opracować własne autorskie rozwiązanie rynkowej nowości – szklanej stodoły.

Zdjęcie: Verandino

Nazwa „stodoła” kojarzy się zwykle z zaniedbanym budynkiem gospodarczym o prostej, wręcz ubogiej formie. Nowoczesne stodoły przypominają te tradycyjne obiekty tylko z nazwy i z bryły architektonicznej. Budynek taki posiada oczywiście prostokątny kształt i dwuspadowy dach, ale w środku mieści zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz komfortowe wnętrza mieszkalne, biurowe bądź gastronomiczne.

Szklana stodoła Verandino

We współczesnej stodole nie może zabraknąć naturalnego światła. Stąd duże przeszklenia umieszcza się na przeciwległych ścianach, aby w środku było nie tylko jasno, ale i przejrzyście. Dzięki temu znacznie zwiększa się wzrokowy kontakt mieszkańców z naturą. Ponadto umieszczenie dużych okien po stronie południowej pozwala obniżyć koszty ogrzewania. Wspomniana wcześniej szklana stodoła Verandino idzie o krok dalej, gdyż jest w całości konstrukcją aluminiowo-szklaną. Światło słoneczne dociera zatem do wnętrza nie tylko przez przeszklenia pionowe, ale także poprzez dach.

Zdjęcie: Nowoczesna Stodoła

Obiekt jest rodzajem ogrzewanego ogrodu zimowego, jednak o najprostszym z kształtów i nieco innym przeznaczeniu. Dużą zaletą szklanej stodoły jest to, że korzysta się z niej przez cały rok, gdyż konstrukcja powstaje z termoizolacyjnych profili oraz podwójnych lub potrójnych szyb. Dobrze zaprojektowane mogą zbliżyć się do standardu pasywnego. Latem przed przegrzaniem chronią taki obiekt zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, np. rolety tekstylne typu screen.

Szklana stodoła może być wkomponowana w budynek lub stanowić osobny, wolnostojący obiekt. Co ciekawe, może mieć dwie kondygnacje i dowolną kubaturę. W prywatnych domach stwarza dodatkową przestrzeń mieszkalną, jak sypialnia, jadalnia, gabinet czy pomieszczenie do relaksu. W wydaniu komercyjnym sprawdza się jako nowoczesny obiekt do wynajęcia na przyjęcie czy wesele w modnym ostatnio stylu boho. Może także służyć jako innowacyjne centrum konferencyjne, szkoleniowe czy miejsce na wyjazdy integracyjne.

Zdjęcie: RB Technika Okienna

Marka Verandino jako pierwsza promuje szklane stodoły. Jednak jej śladem może pójść wielu producentów konstrukcji aluminiowo-szklanych i drewniano-szklanych, posiadających doświadczenie w ogrodach zimowych. Oczywiście, jeśli rynek zareaguje pozytywnie na nowy produkt firmy z Płońska.

Zobacz również

Nowy zamek Roto Safe E

Nowy zamek Roto Safe E

Roto wprowadza do oferty zamków Roto Safe E nowość: zasuwnice słupka ruchomego SFG standard do drzwi wejściowych 2-skrzydłowych z drewna i PVC.

Fakro: schody LET Electric

Fakro: schody LET Electric

Fakro: schody LET Electric

Fakro: okno uchylno-obrotowe preSelect w wersji GreenView

Fakro: okno uchylno-obrotowe preSelect w wersji GreenView

Fakro: okno uchylno-obrotowe preSelect w wersji GreenView

1