VELUX dalej inwestuje: w roboty i w bezpieczeństwo

Red.: |Data publikacji:

VELUX rozbuduje kosztem 50 mln zł swój zakład w Namysłowie, a w efekcie końcowym dysponować będzie tutaj 9 halami produkcyjnymi o łącznej powierzchni 74 tys. mkw. Poinformowano o tym na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami.

Tym razem połączone zostaną ze sobą dwie istniejące hale, a dzięki temu fabryka uzyska dodatkowe 3 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej. Poza tym firma zakupi i zainstaluje w Namysłowie roboty pozwalające na automatyzację produkcji. Robotyzastąpią ludzi w wykonywaniu najcięższych prac, obejmujących w szczególności załadunek i rozładunek komponentów z maszyn produkcyjnych. Powinna przez to zwiększyć się również wydajność zakładu.

Nowa inwestycja w fabryce Veluxa w Namysłowie obejmie także modernizację instalacji przeciwpożarowej. Na terenie czterech hal produkcyjnych zostanie zainstalowana instalacja tryskaczowa, a pomiędzy halami powstanie zbiornik na wodę o pojemności ok. tysiąca metrów sześc. Całość będzie wyposażona w nowoczesny system zaawansowanej automatyki, który będzie włączał tryskacze sekcyjnie. Takie rozwiązanie ma zabezpieczyć zakład i pracujących w nim ludzi oraz maksymalnie ograniczyć straty przy ewentualnym przypadkowym uruchomieniu systemu.

Fabryka Velux w Namysłowie to jeden z największych zakładów produkcyjnych w Polsce, a także w regionie, o powierzchni terenu około 23 hektarów. Zakład specjalizuje się w produkcji okien dachowych drewniano-poliuretanowych oraz kołnierzy aluminiowych. Obecnie firma zatrudnia około 850 pracowników na umowę o pracę i jest jednym z największych pracodawców w regionie.

Komentarz: Na niedawnym spotkaniu z dziennikarzami w konkurencyjnej firmie w Nowym Sączu firmę Velux określano ponoć mianem „kolonizatora”. W kontekście najnowszych informacji z „kolonii” w Namysłowie określenie to brzmi co najmniej dziwacznie.

Zobacz również

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

Grupa ML System opublikowała dane finansowe za rok 2023. W tym czasie wielokrotnie zwiększył się eksport. Natomiast zarówno przychody ze sprzedaży, jak i zysk brutto oraz EBIDTA zmalały.

Niemiecki producent maszyn poszerza portfolio po przejęciu

Niemiecki producent maszyn poszerza portfolio po przejęciu

Weinig z siedzibą w Tauberbischofsheim (Niemcy), zawarł umowę z firmą Stähle-Hess, mieszczącą się w Reutlingen (Niemcy). Dzięki niej producent maszyn do obróbki drewna poszerza swoje portfolio produktów.

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

Prez-Met dostarcza od wielu miesięcy nowe maszyny do BRK Windows na Pomorzu. Firma także dostarcza maszyny do Sonarolu.

1