Veka inwestuje w recykling

Red.: |Data publikacji:

Veka otworzyła w Wielkiej Brytanii zakład recyklingu. Fabryka powstała kosztem 15 mln funtów i jest najnowocześniejszą w Grupie Veka.

W Wellingborough w Wielkiej Brytanii pod koniec marca Andreas Hartleif, dyrektor generalny Grupy Veka, oficjalnie otworzył nowy zakład recyklingu. Firma przyznaje, że fabryka już od pewnego czasu działała, jednak ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 wcześniej nie udało się jej oficjalnie otworzyć. Nowy zakład recyklingu jest trzecim i jednocześnie najbardziej zaawansowanym technologicznie oddziałem przetwarzania odpadków z PCW w Grupie Veka.

Od lewej: Simon Scholes, dyrektor zarządzający Veka Recycling Ltd, Andreas Hartleif, dyrektor generalny Grupy Veka, Norbert Bruns, dyrektor zarządzający Veka Umwelttechnik GmbH i Edward Lipinski-Barltrop, dyrektor operacyjny.

Jedną z ważniejszych inwestycji w Wellingborough jest według firmy przemysłowa rozdrabniarka do PCW, dzięki której znacznie zwiększają się możliwości produkcyjne. Urządzenie warte było ok. 200 tys. funtów.

Simon Scholes, dyrektor zarządzający w Veka Recycling zauważa:

Składowanie okien plastikowych na wysypiskach, a także ścinki i wadliwe części powstające w procesie produkcyjnym powinny należeć do przeszłości. Nowy rozdrabniacz pomoże zwiększyć przepustowość naszego zakładu recyklingu, który dzięki programowi inwestycyjnemu o wartości 15 milionów funtów stał się najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie.

Zakład recyklingu może obecnie przetwarzać 35 tys. profili okiennych i produkować z nich wysokiej jakości granulat. Nowy zakład umożliwi przetwarzanie odpadków z PCW z Wielkiej Brytanii i zaspokajanie wewnętrznych potrzeb brytyjskiego rynku, bez potrzeby transportu tworzywa zza granicy. Dla Veki rynek brytyjski należy do kluczowych, dlatego dla niemieckiego dostawcy systemów z PCW istotne jest, by ten rynek był samowystarczalny. Inwestycja w nowy zakład to reakcja firmy na obecne w ostatnich miesiącach problemy związane z dostawami granulatu z PCW oraz coraz większe zainteresowanie klientów produktami ekologicznymi.

 

Zobacz również

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba w tym roku uruchomiła już trzy elektrownie fotowoltaiczne w swoich zakładach produkcyjnych. Spowodują one 25-procentowe oszczędności w emisji CO2.

Velux i Dovista ze wzrostem zysków, ale spadkiem sprzedaży

Velux i Dovista ze wzrostem zysków, ale spadkiem sprzedaży

Grupa VKR podsumowała wyniki z 2023 r. Firma, do której należą Velux i Dovista odnotowała spadek przychodów, ale wzrost zysku.

1