Unitec zamierza zbudować do 2021 r. nową halę fabryczną. Powstanie ona na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.
Unitec, producent stolarki z PCW i aluminium w kwietniu zaczyna budowę nowej hali fabrycznej. Powstanie ona na terenie Wałbrzyskiej SSE, w podstrefie leszczyńskiej. W zeszłym roku producent kupił od miasta Leszna działkę o powierzchni 3,3 ha za 2,8 mln zł brutto. Firma planuje zbudowanie zakładu produkcyjnego a także części administracyjno-biurowej – koszt budowy wyniesie 17 mln zł. Zakup linii produkcyjnej natomiast to koszt 3 mln zł. W nowej siedzibie zatrudnienie znajdzie około 250 osób, obecnie zaś w fabryce pracuje ok. 100.

Nowe budynki będą miały łącznie powierzchnię ok. 12 tys. metrów kwadratowych. Firma budując na terenie Wałbrzyskiej SSE będzie korzystała z pomocy publicznej – skorzysta z ulg przy płaceniu podatku dochodowego.
Unitec to producent stolarki otworowej, który rozpoczął działalność w 2009 r. w Lesznie. Początkowo firma zajmowała się wytwarzaniem okien z aluminium, by już rok później poszerzyć swoją ofertę o wyroby z PCW. Producent sprzedaje okna i drzwi w Polsce, ale też na eksport do Włoch, Belgii, Szwajcarii, Luksemburgu, Francji i Niemiec.
Zobacz również
Europejscy Liderzy Klimatu 2026: Inwido, Dormakaba i Assa Abloy
Inwido, Dormakaba i Assa Abloy zostały uznane za „Europejskich Liderów Klimatu 2026”. Coroczny ranking wyróżnia firmy, które robią postępy w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.
Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem
W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.
Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie
Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.



