Unisystem korzysta z sytuacji rynkowej

Red.: |Data publikacji:

Unisystem to polska spółka, która ostatnio notuje duży wzrost obrotów. Do firmy zaczęli się zgłaszać klienci z Polski, ale także z innych krajów w Europie, którzy dotychczas kupowali u dostawców z Chin.

Unisystem to firma, która związana jest z branżą stolarki otworowej pośrednio. Firma specjalizuje się w ofercie wyświetlaczy, paneli dotykowych, komputerów przemysłowych itd. Jednym z pierwszych produktów firmy był panel sterowniczy, stosowany w systemach inteligentnego zarządzania budynkiem. Za pośrednictwem panelu dotykowego Unisystemu można było sterować żaluzjami, roletami, bramą czy oknem.

Firma w zeszłym roku osiągnęła obroty w wysokości 70 mln zł. Jednak ten rok będzie wyjątkowo dobry. Po trzech kwartałach spółka odnotowała wzrost obrotów o 6,3 proc. do wysokości 54,2 mln zł (w roku ubiegłym była to kwota 51 mln zł). Przedstawiciele Unisystemu podkreślają, że wiele firm oferujących podobne produkty znajduje się w Chinach. Jednak ze względu na COVID-19, łańcuchy dostaw z Azji zostały w wielu przypadkach zerwane. Przedsiębiorstwa z Polski, ale także z innych europejskich krajów szukały lokalnego dostawcy i wybierały Unisystem.

Unisystem to przedsiębiorstwo, które powstało w 1995 r. w Gdańsku. Obecnie pracuje tu 58 osób, w tym siedem w dziale rozwoju. Spółka informuje, że ma obecnie około tysiąca klientów – są to odbiorcy biznesowi.

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1