Unisystem korzysta z sytuacji rynkowej

Red.: MR |Data publikacji: 2020-10-28

Unisystem to polska spółka, która ostatnio notuje duży wzrost obrotów. Do firmy zaczęli się zgłaszać klienci z Polski, ale także z innych krajów w Europie, którzy dotychczas kupowali u dostawców z Chin.

Unisystem to firma, która związana jest z branżą stolarki otworowej pośrednio. Firma specjalizuje się w ofercie wyświetlaczy, paneli dotykowych, komputerów przemysłowych itd. Jednym z pierwszych produktów firmy był panel sterowniczy, stosowany w systemach inteligentnego zarządzania budynkiem. Za pośrednictwem panelu dotykowego Unisystemu można było sterować żaluzjami, roletami, bramą czy oknem.

Firma w zeszłym roku osiągnęła obroty w wysokości 70 mln zł. Jednak ten rok będzie wyjątkowo dobry. Po trzech kwartałach spółka odnotowała wzrost obrotów o 6,3 proc. do wysokości 54,2 mln zł (w roku ubiegłym była to kwota 51 mln zł). Przedstawiciele Unisystemu podkreślają, że wiele firm oferujących podobne produkty znajduje się w Chinach. Jednak ze względu na COVID-19, łańcuchy dostaw z Azji zostały w wielu przypadkach zerwane. Przedsiębiorstwa z Polski, ale także z innych europejskich krajów szukały lokalnego dostawcy i wybierały Unisystem.

Unisystem to przedsiębiorstwo, które powstało w 1995 r. w Gdańsku. Obecnie pracuje tu 58 osób, w tym siedem w dziale rozwoju. Spółka informuje, że ma obecnie około tysiąca klientów – są to odbiorcy biznesowi.

Zobacz również

Nowe współczynniki U tylko dla nowych budów !

Nowe współczynniki U tylko dla nowych budów !

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opracowało projekt rozporządzenia, wprowadzający okres przejściowy dotyczący wymogu Ud i Uw.

Eksport stolarki z Polski stale rośnie

Eksport stolarki z Polski stale rośnie

Eksport stolarki rośnie. Eksperci z Santander Bank policzyli, że ten rok zakończy się 3-procentowym wzrostem sprzedaży za granicę.

Kamień milowy w niemieckiej polityce mieszkaniowej!

Kamień milowy w niemieckiej polityce mieszkaniowej!

Rząd federalny Niemiec przyjął projekt ustawy, która opiera się na zaleceniach komisji ds. gruntów budowlanych i ma na celu ułatwienie samorządom zbywanie działek budowlanych. Dzięki temu u naszych zachodnich sąsiadów ma powstawać więcej mieszkań – to dobra wiadomość dla naszej branży.

1