Tylko u nas: Zbigniew Mendel nie jest już prezesem firmy Gerda

Autor: |Data publikacji:

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Forum Branżowe, w połowie września wieloletni prezes spółki Gerda, dr Zbigniew Mendel zrezygnował z pełnionej funkcji.

Nie są oficjalnie znane okoliczności ani powody odejście Prezesa, ale według pracowników spółki była to decyzja nieoczekiwana. Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z dr. Mendlem, niestety bezskutecznie.

Obowiązki prezesa przejął obecnie dwuosobowy zarząd w postaci Dyrektora Administracyjnego oraz Głównej Księgowej, a w październiku powinniśmy poznać jego następcę (rozpisany został konkurs na to stanowisko).

Oficjalne stanowisko firmy GERDA nadesłane do redakcji 25 września o godz. 13:00 (pisownia oryginalna):

Z dniem 30 lipca 2018 Pan Zbigniew Mendel zrezygnował z funkcji Prezesa Zarządu Spółki Gerda, jak również ze stanowiska Dyrektora Handlowego. Swoje obowiązki pełnił do dnia 14 września 2018. Obecnie Zarząd Spółki tworzą: Michał Makulski – Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Administracyjny, Iwona Włodarczyk – Członek Zarządu – Główna Księgowa.

 

Zbigniew Mendel
dr Zbigniew Mendel

Zbigniew Mendel, doktor nauk humanistycznych, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, podyplomowych studiów na Politechnice Śląskiej i w Szkole Głównej Handlowej. Wykładowca akademicki. Od ponad 20 lat zarządza firmami we współpracy z funduszami venture capital. W Gerdzie pracował od grudnia 2013 r., przedtem przez 6 lat kierował Izotermem Pszczyna i był odpowiedzialny za sprzedaż tej firmy Grupie Koronea. Konsultant biznesowy branży spożywczej, autor dwóch książek i wielu artykułów o zarządzaniu, bloger. Kibic FC Barcelona i Górnika Zabrze.

Zobacz również

Veteco i Smart Doors częścią International Construction Week 2026

Veteco i Smart Doors częścią International Construction Week 2026

Targi Veteco 2026 odbędą się w dniach 10–13.11.2026 roku w Ifema Madrit. Razem z Smart Doors są częścią International Construction Week.

Forum Webinar – nowości na sezon 2026

Forum Webinar – nowości na sezon 2026

Anna Domańska i Paweł Gregorczyk opowiedzieli o nowościach branży stolarki w I połowie 2026 roku. Forum Webinar odbył się w czwartek 21 maja, partnerem wydarzenia była firma RAILING.

Nowe władze POiD i tematy XVI Kongresu Stolarki Polskiej

Nowe władze POiD i tematy XVI Kongresu Stolarki Polskiej

XVI Kongres Stolarki Polskiej: nowe władze POiD, konkurencyjność branży, sukcesja, sprzedaż i wnioski z debaty o rynku stolarki.