Trudny kwartał w MFO

Red.: |Data publikacji:

MFO poinformowało o wstępnych wynikach finansowych za trzy kwartały. Firma odczuwa spadki wolumenu sprzedaży.

MFO, dostawca wzmocnień stalowych do stolarki z PCW, podał wstępne wyniki finansowe za trzy kwartały tego roku. Wartość przychodów ze sprzedaży w okresie od stycznia do końca września wyniosła 429,84 mln zł w porównaniu do 777,62 w analogicznym okresie w roku 2022. Zysk z działalności operacyjnej EBIT za trzy kwartały wynosi 1,41 mln zł w porównaniu do 50,53 mln zł w 2022 r. Spółka informuje również, że odnotowała stratę netto w kwocie 5,71 mln zł w stosunku do zysku, jaki uzyskała w 2022. Wówczas było to 41,29 mln zł.

MFO-profile1

Te wyniki są zbliżone do oczekiwanych. Już w trzecim kwartale 2022 r. spółka spodziewała się spadku popytu na swoje produkty. Według szacunków Domu Maklerskiego Trigon w całym roku wielkość sprzedaży wyniesie 110 tys. ton. Jest to wykorzystanie mocy produkcyjnych na poziomie maksymalnie 65 proc.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1