To już niemal pewne! R+T hybrydowo w lutym 2022 roku

Red.: |Data publikacji:

Jeżeli nie będzie niespodziewanych zwrotów akcji to targi R+T w Stuttgarcie odbędą się w formie hybrydowej, czyli zarówno na żywo, jak i online, w dniach 21-25 lutego. W ostatnich dniach organizatorzy opublikowali program targów.

R+T 2022

To już niemal pewne – R+T odbędzie się od 21 do 25 lutego 2022 r. w formie hybrydowej. „Cały zespół R+T naprawdę nie może się doczekać wielkiego spotkania branżowego! Po tym długim okresie bez osobistych spotkań, cieszymy się, że możemy zaoferować naszym odwiedzającym zarówno wypróbowane i przetestowane, jak i nowe atrakcje programu” – mówi Sebastian Schmid, dyrektor działu technologii Targów Stuttgartckich.  Na specjalnych pokazach, forach i warsztatach eksperci będą dzielić się ważną wiedzą branżową, dostarczając jednocześnie informacji o najnowszych trendach i wyzwaniach w sektorze – zarówno na miejscu na targach w Stuttgarcie, jak i online na www.rt-expo.digital/en.

Ważniejsze wydarzenia podczas R+T 2022:

Specjalny pokaz ift „Ochrona klimatu!”
Tematem tegorocznego pokazu specjalnego ift Rosenheim na R+T 2022 jest „Ochrona klimatu!”. Nacisk kładziony jest na zmiany klimatyczne i ich konsekwencje. Pokaz specjalny w hali 7 ukaże jakie komponenty i systemy osłon przeciwsłonecznych będą obowiązywały, aby chronić ludzi przed upałem i innymi ekstremalnymi warunkami klimatycznymi, jednocześnie zmniejszając emisję CO2. Przy okazji pokazu zaprezentowane zostaną technologie oraz cechy szczególne systemów osłon przeciwsłonecznych, przeszkleń, rolet i sterowników.

Forum drzwi/bram
W ramach R+T 2022 ponownie odbywa się również dobrze znane Forum Drzwi/Bram. Przedstawiciele stowarzyszeń i eksperci będą przedstawiać aktualne wyzwania i postęp techniczny w branży w krótkich prezentacjach i panelach dyskusyjnych. „Forum Drzwi/Bram dostarczy cennych i zróżnicowanych informacji na tematy związane z drzwiami, bramami i drzwiami automatycznymi. Chcemy również udostępnić te treści naszym odwiedzającym online. Dlatego Forum Drzwi/Bram transmitowane będzie równolegle na żywo na naszej platformie internetowej” – dodaje Sebastian Schmid.

Warsztaty ES-SO
Po raz kolejny odbędą się warsztaty ES-SO, European Solar Shading Organisation, które skupią się na temacie przyszłości systemów osłon przeciwsłonecznych. „Seminarium jest wydarzeniem, w którym trzeba wziąć udział, aby uzyskać informacje o najnowszych trendach, osiągnięciach i projektach ES-SO, które będą prezentowane przez znanych członków, ekspertów branżowych i naukowców”, mówi Sebastian Schmid. Seminarium odbędzie się w języku angielskim w środę 23 lutego 2022 r. w godzinach 9:30-12:00.

Najważniejsze dla architektów
Na R+T 2022 nie zabraknie również różnych atrakcji programowych dla architektów. Organizatorzy targów chcą by R+T było prawdziwym źródłem inspiracji dla każdego, kto chce poszerzyć swoją swobodę projektowania dzięki nowym materiałom, pomysłom i technologiom. Oprócz specjalnego oznaczenia „Architecture Premium” wystawców ze specjalną ofertą dla architektów i planistów, podczas targów odbędą się również prezentacje i warsztaty,  także w obszarze „Architektura Tekstylna”.

Scena R+T na miejscu i online
Nadchodzące R+T będzie wydarzeniem hybrydowym, czyli odbędzie się na terenie targów w Stuttgarcie oraz w formacie cyfrowym z wykorzystaniem nowej platformy internetowej. Transmisja online dostępna będzie pod adresem www.rt-expo.digital/en.

„Chcemy umożliwić wszystkim odwiedzającym, bez względu na jakiekolwiek ograniczenia podróżowania lub ograniczenia pandemiczne, wzięcie udziału w R+T i udostępnienie im informacji na temat R+T 2024”, wyjaśnia Sebastian Schmid.

W tym celu utworzymy „R+T Stage” w R+T w Stuttgarcie, skąd będziemy transmitować na żywo prezentacje istotne dla naszej grupy docelowej, a następnie udostępniać je jako filmy na żądanie. W ten sposób wszyscy odwiedzający będą mieli również możliwość uzyskania informacji o trendach i innowacjach produktowych w naszej branży.”

Wszystkie informacje na temat programu towarzyszącego R+T 2022 są dostępne online na stronie www.rt-expo.com/accompanying-programme.

W dniach 21-25 lutego 2021 roku odbyły się wirtualne targi R+T digital. Według naszej redakcji była to najlepsza impreza targowa online w branży stolarki. To dobry prognostyk na hybrydową formułę tego wydarzenia. Więcej o R+T digital pisaliśmy TUTAJ:

Czy to były dotąd najlepsze wirtualne targi? R+T digital za nami

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1