Kwietniowe rekordy sprzedaży stolarki ?

Red.: |Data publikacji:

Paweł Wróblewski, dyrektor biura Związku POID, wypowiedział się wreszcie na temat aktywności tej organizacji w okresie od marca do maja br. Po słowach krytyki na bezczynność związku, okazało się, że można jednak znaleźć przejawy jakiejś aktywności tej organizacji w tym okresie.

Scenariusz okazał się niestety dużo bardziej ponury niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Związek POiD nie obawia się mimo wszystko wyzwań i zawsze szybko reaguje na zmiany w swoim otoczeniu rynkowym, aby tworzyć dla firm członkowskich sprzyjające warunki do rozwoju niezależnie od sytuacji na rynku. Tym razem było podobnie. – zapewnia Wróblewski – W imieniu całej branży zawnioskowaliśmy chociażby o poprawki do Tarczy Antykryzysowej. Nasze postulaty poparła społeczność branżowa, co pokazała specjalna ankieta udostępniona na stronie internetowej POiD. (..)

I to chyba z tej ankiety wynikło, że jest niemal sielankowo, bo jak ujawnił Wróblewski na łamach Pulsu Biznesu: „kłopoty właściwie ominęły firmy, które działają głównie na polskim rynku. Niektóre z nich w marcu i w kwietniu biły nawet rekordy sprzedaży„. A jeśli ktoś bije rekordy sprzedaży to rzeczywiście, po co mu jakaś Tarcza?  A mimo to POID postanowił pomóc swoim członkom dyskusjami i pisaniem ciekawych artykułów.

Postanowiliśmy w tych trudnych czasach wesprzeć nie tylko producentów – stworzyliśmy dla nich specjalny kanał: POiD Hyde Park, czyli spotkania dyskusyjne odbywające się w każdy pierwszy piątek miesiąca, lecz także monterów i punkty sprzedaży wyrobów. W związku z czym, po konsultacjach z Ambasadorami kampanii „DOBRY MONTAŻ” powstał artykuł o tym, jak bezpiecznie pracować w „nowej normalności”, który miał stać się drogowskazem dla tej grupy zawodowej. Dla salonów handlowych przygotowaliśmy zaś zestaw dobrych praktyk, dopasowany do aktualnych realiów.

O wszystkich dokonaniach Związku „napędzających rozwój branży” w okresie pandemii przeczytać można na związkowej stronie internetowej: https://poid.eu/2020/06/04/zwiazek-poid-napedza-rozwoj-branzy/ . Przypomnijmy, że wcześniej na ten temat wypowiadał się prezes zarządu POID i jednocześnie członek zarządu Fakro, pan Janusz Komurkiewicz: https://forumbranzowe.com/teksty/juz-w-lipcu-uruchamiamy-program/ .

1