Zachęcam do rodzinnego obiadu

Red.: RK |Data publikacji: 2020-03-28

Magda Gessler, właścicielka warszawskiej restauracji „U Fukiera” (polecamy!) i autorka „Kuchennych Rewolucji” udzieliła wywiadu Plejadzie, w którym opowiada o sobie, swoim życiu, o tym, co ją kręci. Pani Magda przebywa w tej chwili w domowej dobrowolnej kwarantannie i stara się namówić czytelników, by postąpili podobnie, by nie wychodzili niepotrzebnie z domów.

Nie mogę zrozumieć bezmyślności niektórych. – mówi dla Plejady – Mając realne przykłady z każdej strony świata, obrazujące nam skalę zjawiska i realne środki do walki z nim, nie potrafimy jako naród zjednoczyć się i zastosować do zaleceń. Ja jestem w izolacji, odwołałam wszystkie swoje plany i zobowiązania. Robię to z szacunku do siebie, innych i służby zdrowia, która codziennie naraża się dla nas! Ludzie, którzy lekceważą izolację, kwarantannę nie myślą o innych. My za dwa – trzy tygodnie wyjdziemy z domów i zostaniemy zarażeni właśnie przez nich. Włosi i Hiszpanie również myśleli “nas to nie dotknie”, i co? W tych krajach jest prawdziwy dramat! Stosowanie się do zasad kwarantanny jest obowiązkiem nas wszystkich. Tylko tak mamy możliwość walczyć z tym wirusem jak równy z równym. Przez podziały, jakie się wytworzyły w społeczeństwie, będzie to trudne. W jedności siła kochani – w jedności!

Szefowa Kuchennych Rewolucji dostrzega pozytywy w takim odosobnieniu, w wyciszeniu, w namyśle nad chwilą. Apeluje:

Ideały większości naszych rodaków to teraz idealny samochód, cudowne mieszkanie, nowości technologiczne. W porządku, ale zapomnieliśmy o wnętrzu, uczuciach i o tym, co najważniejsze. Pędzimy za pieniądzem, za kolejnym awansem. Stańmy! Spójrzmy na to, co za nami, co jest teraz i zastanówmy się, jak może wyglądać przyszłość. Odpowiedzi przyjdą natychmiast. Zachęcam do refleksji nad sobą samym, losem, życiem. Zachęcam do rodzinnego obiadu bez telefonów, do spaceru z dziadkami, do rozmowy, do przeczytania paru stron mądrej książki przed snem. To wycisza.

Może to nietypowy Gość naszego serwisu, ale słowa jakie wypowiada dla Plejady są bardzo aktualne, naprawdę ciekawe i naszym zdaniem trafne. Gorąco polecamy na ten weekend (i nie tylko) cały wywiad z Magdą Gessler w Plejadzie.

foto: X-news

1