Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Wszechstronne i spersonalizowane rozwiązania do drzwi drewnianych i szklanych

Red.: |Data publikacji:

Seria systemów HELM GT do drzwi przesuwnych charakteryzuje się wysublimowanym, delikatnym designem oraz wysoką jakością rozwiązań o szerokim zakresie zastosowań dla nowoczesnych budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Jasne, przestronne i otwarte pomieszczenia – trend architektoniczny, który utrzymuje się od lat i który można doskonale zrealizować zarówno w dużych, jak i mniejszych pomieszczeniach z przesuwnymi drzwiami szklanymi. W serii HELM GT do drzwi szklanych przesuwnych firma Woelm GmbH zaprojektowała system, który umożliwia realizację indywidualnych rozwiązań przesuwnych z optymalnym wykorzystaniem otworu drzwiowego oraz maksymalną przejrzystością.

Firma oferuje szeroka gamę rozwiązań: do drzwi  jedno- i wieloskrzydłowych, (również z przegrodą stałą). Zaletą linii okuć GT są dostosowane do oczekiwań klienta warianty montażu ściennego, sufitowego lub w nadprożu.

Do lekkich drzwi przesuwnych, wewnętrznych o masie skrzydła do 50 kg  Woelm oferuje linię HELM GT-L 50, a do 80 kg HELM GT-L 80. Do cięższych drzwi o masie skrzydła 150 kg firma zaleca stosowanie systemu HELM GT-S 150. Systemy linii GT można stosować dla drzwi o zróżnicowanej grubości skrzydła, zarówno dla szkła pojedynczego ESG, jak i szkła klejonego VSG.

Istotną zaletą okuć przesuwnych linii GT jest ich uniwersalność. Wystarczy zastosować dodatkowe adaptery i system można zamontować  do drzwi drewnianych. Unika się w ten sposób tworzenia nadmiernych stanów magazynowych, co wpływa na obniżenie kosztów i poprawę logistyki produkcji lub handlu.

Systemy GT charakteryzują się rozbudowaną gamą rozwiązań: dla drzwi rozsuwanych niezależnie, systemów synchronicznych oraz teleskopowych.

Istotną zaletą systemów GT jest ich bardzo prosty i szybki montaż. W czasach,  kiedy koszty pracownika odgrywają coraz większą rolę oraz przy rosnącej konkurencji rynkowej elementy te odgrywają coraz większą rolę. Należy tez zwrócić uwagę, że przy montażu szklanego skrzydła drzwiowego nie jest wymagana obróbka szkła i jego otworowanie,

Firma Woelm jest otwarta na indywidualne zapytania producentów drzwi  oraz  dostosowanie rozwiązania do ich oczekiwań.

Nowatorskie rozwiązania firmy WOELM

Nowe domykacze firmy Woelm charakteryzują  się prostym montażem oraz zastosowaniem nowej technologii tłumienia ostatniej fazy przesuwu drzwi. Posiadają kompaktową, zwartą konstrukcją i dlatego mogą być stosowane również do skrzydeł o mniejszych szerokościach. Ponadto zapewniają bardzo, delikatne i płynne tłumienie domknięcia skrzydła drzwiowego..

Kasetowa listwa domykąjaca

Linia produktowa  HELM GT-L została uzupełniona o idealnie dostosowaną do wyglądu okucia kasetową, pionową listwę domykającą. Ale wysoka  estetyka to tylko jedna z zalet nowego rozwiązania – ważnym elementem jest poprawa własności akustycznych drzwi przesuwnych. Zastosowanie domykacza hydraulicznego poprawia dodatkowo  wysoki komfort obsługi.

Okucia GT w matowym kolorze czarnym

Seria GT jest standardowo dostępna w wersji EV1 i z efektem stali nierdzewnej. Dodatkowo spektrum kolorów dla okuć  GT-L zostało rozszerzone o modny kolor czarny matowy. Dzięki temu klient otrzymuje komplet okuć wraz z pochwytami i uchwytami drzwiowymi serii KWS w tej samej, idealnie współgrąjącej  kolorystyce oraz trzech wariantach wykończenia.

HELM GT-S system chowany w suficie

System HELM GT-S o masie skrzydła do 150 kg oferuje szczególnie filigranową konstrukcję do montażu w suficie podwieszanym – prawie niewidoczny  system o perfekcyjnym wzornictwie! Szyna montażowa i szyna jezdna nie są widoczne. Maskownica jest mocowana od dołu co znakomicie ułatwia montaż systemu.. W przypadku szkła hartowanego (ESG) drzwi szklane mogą być mocowane tylko przy użyciu wsporników zaciskowych, obróbka szkła jest konieczna tylko wtedy, gdy stosowane jest szkło bezpieczne klejone (VSG).

HELM SmartGuide G – uniwersalny prowadnik dolny

Dla serii HELM GT opracowana specjalna konstrukcja prowadzenia drzwi szklanych. Opatentowany system zapewnia, że prowadnik automatycznie dopasowuje się do grubości zastosowanego  szkła ESG lub VSG.Takie rozwiązanie zapewnia cichy i płynny przesuw drzwi.

Seria  systemów przesuwnych GT firmy WOELM spełnia wymagania normy  DIN 1527:2013  w zakresie minimalnej trwałości wynoszącej 200.000 cykli.

Szczegółowe informacje: www.woelm.de    e-mail: contact@woelm.pl

Woelm GmbH działa na rynku niemieckim od 1925 r. Pod markami HELM i KWS opracowuje i produkuje w Heiligenhaus systemy do drzwi, okiennic oraz  bram przesuwnych, okucia drzwiowe oraz rozwiązania w zakresie transportu technologicznego. Produkty HELM znane są przede wszystkim dzięki technologii przesuwnej do bram o ciężarze do 2.000 kg oraz  innowacyjnym rozwiązaniom systemowym do przesuwnych  drzwi  drewnianych oraz szklanych. Okucia drzwiowe KWS charakteryzuje wysoka funkcjonalność, bogate wzornictwo oraz szeroka gama produktowa. Produkty HELM i KWS znajdują zastosowanie w nowoczesnych budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Dzięki rozbudowanej technologii transportu podwieszanego firma oferuje swoim klientom inteligentne i indywidualne rozwiązania dla szerokiego zakresu zadań logistycznych – od pojedynczych części do systemów „pod klucz”.

1