Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Woelm: systemy przesuwne HELM GT – wszechstronne rozwiązania do drzwi

Red.: |Data publikacji:

Seria systemów HELM GT do drzwi przesuwnych charakteryzuje się wysublimowanym, delikatnym designem oraz wysoką jakością rozwiązań o szerokim zakresie zastosowań dla nowoczesnych budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Jasne, przestronne i otwarte pomieszczenia – trend architektoniczny, który utrzymuje się od lat i który można doskonale zrealizować zarówno w dużych, jak i mniejszych pomieszczeniach z przesuwnymi drzwiami szklanymi. W serii HELM GT do drzwi szklanych przesuwnych firma Woelm GmbH zaprojektowała system, który umożliwia realizację indywidualnych rozwiązań przesuwnych z optymalnym wykorzystaniem otworu drzwiowego oraz maksymalną przejrzystością.

Firma oferuje szeroka gamę rozwiązań: do drzwi  jedno- i wieloskrzydłowych, (również z przegrodą stałą). Zaletą linii okuć GT są dostosowane do oczekiwań klienta warianty montażu ściennego, sufitowego lub w nadprożu.

Do lekkich drzwi przesuwnych, wewnętrznych o masie skrzydła do 50 kg  Woelm oferuje linię HELM GT-L 50, a do 80 kg HELM GT-L 80. Do cięższych drzwi o masie skrzydła 150 kg firma zaleca stosowanie systemu HELM GT-S 150. Systemy linii GT można stosować dla drzwi o zróżnicowanej grubości skrzydła, zarówno dla szkła pojedynczego ESG, jak i szkła klejonego VSG.

Istotną zaletą okuć przesuwnych linii GT jest ich uniwersalność. Wystarczy użyć dodatkowe adaptery i system można zastosować  do drzwi drewnianych. Unika się w ten sposób tworzenia nadmiernych stanów magazynowych, co wpływa na obniżenie kosztów i poprawę logistyki produkcji lub handlu.

Systemy GT charakteryzują się rozbudowaną gamą rozwiązań: dla drzwi rozsuwanych niezależnie, systemów synchronicznych oraz teleskopowych.

Firma Woelm jest otwarta na indywidualne zapytania producentów drzwi  oraz  dostosowanie rozwiązania do ich oczekiwań.

W ostatnich miesiącach na rynek wprowadzone zostały kolejne, nowe rozwiązania.

Należą do nich m.in.:

Domykacze z nową technologią fluidową

Nowe domykacze firmy Woelm charakteryzują  się prostym montażem oraz zastosowaniem nowej technologii tłumienia ostatniej fazy przesuwu drzwi. Posiadają kompaktową, zwartą konstrukcją i dlatego mogą być stosowane również do skrzydeł o mniejszych szerokościach. Ponadto zapewniają bardzo, delikatne i płynne tłumienie domknięcia skrzydła drzwiowego.

Kasetowa listwa domykająca

Linia produktowa  HELM GT-L została uzupełniona o idealnie dostosowaną do wyglądu okucia kasetową, pionową listwę domykającą. Ale wysoka  estetyka to tylko jedna z zalet nowego rozwiązania – ważnym elementem jest poprawa własności akustycznych drzwi przesuwnych. Zastosowanie domykacza hydraulicznego poprawia dodatkowo  wysoki komfort obsługi.

Okucia GT w matowym kolorze czarnym

Seria GT jest standardowo dostępna w wersji EV1 i z efektem stali nierdzewnej. Dodatkowo spektrum kolorów dla okuć  GT-L zostało rozszerzone o modny kolor czarny matowy. Dzięki temu klient otrzymuje komplet okuć wraz z pochwytami i uchwytami drzwiowymi serii KWS w tej samej, idealnie współgrającej  kolorystyce oraz trzech wariantach wykończenia.

Seria  systemów GT spełnia wymagania normy  DIN 1527:2013 – trwałość 200.000 cykli

Szczegółowe informacje: www.woelm.de    e-mail: contact@woelm.pl

1