W 2019 montaże po 40 złotych?

Red.: |Data publikacji:

Różnice w stawkach montażowych sięgają nawet 50 procent, a będą pewnie większe..

Stawki montażowe okien drzwi parapetów są zbliżone w całym kraju, a jednak różnica pomiędzy nimi może sięgać nawet 50 proc. Portal Kalkulatory Budowlane, posiadający ponoć szeroką sieć wykonawców i firm montażowych, podał ostatnio stawki montażowe w poszczególnych województwach. Jego czytelnicy dowiedzieli się stąd, że stawka za montaż okien waha się w granicach 24-32 zł za mb. obwodu okna, a najwyższa jest w Warszawie i okolicach. Gdyby ktoś zażyczył sobie również wykonanie obróbki otworów okiennych wówczas musi być przygotowany na stawki rzędu 78-91 zł za mb., a najmniej zapłacą inwestorzy na Dolnym Śląsku i w Lubuskim. Autorzy zestawienia nie sprecyzowali jednak co dla nich jest standardem obróbki otworu. Piszą co prawda, że jest to usługa wraz z materiałem, ale rodzaju materiału i zakresu prac już nie wymieniają.

Ile za montaż okna dachowego?

 

Montażystów przygotowujących się do montowania okien dachowych zaciekawić mogą zebrane tutaj ceny montażu tych okien. Wahają się one w zakresie 400-485 zł za sztukę, ale znowu zabrakło tutaj informacji czy jest to sam montaż w otworze, czy też wycięcie otworu w dachu, przygotowanie, zamontowanie, uszczelnienie i obróbki blacharskie.. a może też naprawa pokrycia dachowego? Dość enigmatyczne. Bo gdyby miało to być samo zamocowanie okna i kołnierza, bez dodatkowych obróbek, to takie stawki wydają się być atrakcyjne. Mało atrakcyjne natomiast są zaprezentowane przez Kalkulatory Budowlane stawki za malowanie okien. Według autorów można za to zapłacić od 68 zł do 90 zł za sztukę. Najmniej ponoć oczekują „malarze” w lubelskim, a najwięcej w Warszawie. Niestety znowu zabrakło tu informacji co to za okno, ilu skrzydłowe, jakiej konstrukcji? Nie mniej można być przekonanym, że wnikliwi czytelnicy portalu za pomalowanie okna więcej niż 100 zł zapłacić nie będą skłonni.

Ile za montaż w roku 2019?

Rok 2019 przyniesie nowe wyzwania dla dystrybutorów i ekip montażowych – podstawowymi będą rosnące ceny materiałów, koszty prowadzenia działalności i kłopoty z kadrami do pracy. Już w tym roku firmy prowadzące duże budowy skłonne były płacić stawki 40 zł/mb. montażu surowego na samą pianę (tzw.niepełny). Wydaje się, że za chwilę będzie to stawka obowiązująca powszechnie. Czy wszędzie? W najbliższych tygodniach sprawdzimy to telefonując do punktów sprzedaży – o wynikach poinformujemy już na Budmie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w hali nr 5.

1