Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Uniwersalne rozwiązanie modułowe WOELM

Red.: Justyna Hennig Centrum Analiz Branżowych |Data publikacji: 2019-07-25

25HELM Modul Konzept – uniwersalne rozwiązanie modułowe  firmy WOELM do drewnianych i szklanych drzwi przesuwnych o ciężarze skrzydła do 140 kilogramów.

Modułowy system okuć przesuwnych HELM Modul Konzept oferuje przemyślane i innowacyjne rozwiązanie produktowe z wieloma kompatybilnymi akcesoriami dla  szerokich możliwości zastosowania.

„Oszczędzające miejsce” drzwi przesuwne są idealnym rozwiązaniem dla otwartego i elastycznego projektowania wnętrz.

System okuć przesuwnych  Modul Konzept  firmy WOELM umożliwia  m.in.:

  • Montaż ścienny, sufitowy lub w kasecie ściennej
  • Możliwość tzw. minimalnej wysokości zabudowy systemu – podnosząc walory estetyczne przestrzeni
  • Zastosowanie w drzwiach jedno lub wieloskrzydłowych
  • Możliwości przesuwu pojedynczego, symetrycznego lub teleskopowego systemu drzwi przesuwnych
  • Przesuw manualny lub elektryczny
  • Zastosowanie w drzwiach przesuwnych wykonanych z drewna lub ze szkła
  • Wykorzystanie w systemach ścianek przesuwnych

Jedną z największych zalet systemu firmy WOELM jest uniwersalność i wymienność komponentów systemowych – to dzięki nim oferuje on aż tak szeroką  paletę różnorodnych rozwiązań.

System Modul.Konzept 80 jest stosowany do drzwi o masie skrzydła do 80 kg a Modul.Konzept 140 do cięższych drzwi o masie skrzydła od 80 do 140 kg. Modul.Konzept 140 nadaje się również do użytku zewnętrznego. Liczne elementy dodatkowe są ze sobą kompatybilne, dzięki czemu nie trzeba demontować żadnych podzespołów w systemie, gdy wymagane jest rozszerzenie funkcji, ale można je dodawać, czy też zamieniać.

Szyna montażowa WT z domykaczem z funkcją TipOn

W przypadku drzwi przesuwnych drewnianych i szklanych, które chowają się  w kasecie ściennej (dla maksymalnej oszczędności miejsca) firma WOELM oferuje szynę mocującą z płytami montażowymi. Szyna mocująca WT może być połączona z domykaczem  HELM SmartStop.

System Modul.Konzept 80 dla drewnianych drzwi przesuwnych występuje również z innowacyjnym rozwiązaniem HELM SmartTip, -zintegrowanym domykaczem z funkcją TipOn.

Montaż  w kasecie ściennej
Montaż kasetonowy HELM  MoKo cieszy się coraz wiekszą  popularnościa. Do tego typu instalacji można opcjonalnie zastosować dmykacze hydrauliczne HELM SmartStop i moduł TipOn

Dolna prowadnica HELM SmartGuide G i SmartGuide H
Dla modułu HELM 80 i 140 opracowana została nowa, innowacyjna rodzina prowadników dolnych.

SmartGuide H stosowany jest do skrzydeł drewnianych  w połączeniu z szyną U 240. drzwi przesuwneOpatentowany dolny prowadnik  SmartGuide G do drzwi szklanych jest nie tylko pozbawiony luzów przesuwu ale również automatycznie dostosowuje się do grubości szkła.

Rozwiązania Modul Konzept spełniają wymagania  normy DIN 1527:2013  i cechują się bardzo dużą trwałością przekraczającą 200.000 cykli

 

1