Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Technoform otwiera zakład produkcyjny w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Technoform, światowy lider w produkcji wysokiej jakości komponentów z tworzyw sztucznych, z dumą ogłasza otwarcie kolejnego zakładu produkcyjnego w Europie, a pierwszego Polsce. Ten znaczący kamień milowy stanowi strategiczne posunięcie dla Technoform, ponieważ ma na celu dalsze umocnienie swojej obecności na rynku europejskim i zaspokojenie rosnącego popytu na najnowocześniejsze rozwiązania.

TECHNOFORM otwarcie fabryki

W wydarzeniu otwarcia, które odbyło się 5 października w Skawinie pod Krakowem, wzięli udział liczni goście, w tym klienci, partnerzy biznesowi, a także przedstawiciele lokalnych władz i instytucji. Uroczystość rozpoczęła się doniosłą ceremonią przecięcia wstęgi, symbolizującą rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie Technoform. Oprócz oficjalnych przemówień oraz prelekcji dotyczących historii i działalności Grupy Technoform, nasi goście mieli okazję wysłuchać prezentacji Pana Maksymiliana Mirosa z Centrum Analiz Branżowych, który przybliżył aktualną sytuację na rynku stolarki otworowej oraz opowiedział o prognozach na kolejny sezon. Po części merytorycznej, w programie znalazła się licytacja pierwszego kontenera ramki SP14 wyprodukowanej w Polsce. Środki z licytacji przeznaczone zostały na budowę nowego lokum dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. Wydarzenie zakończyło się Quizem o firmie Technoform.

TECHNOFORM otwarcie fabryki 2 (1)

Nowo otwarty zakład to 9.000 m2 powierzchni, wyposażonej w najnowocześniejsze maszyny i technologie, co podkreśla zaangażowanie Technoform w innowacje i doskonałość produkcyjną. Wyposażony w zaawansowane możliwości produkcyjne zakład umożliwi Technoform optymalizację operacji i usprawnienie dostaw wysokiej jakości komponentów z tworzyw sztucznych do klientów z różnych sektorów. Pozostając zaangażowanym w zrównoważony rozwój, Technoform zaprojektował swój zakład z zastosowaniem energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań, uzyskując certyfikat BREEAM na poziomie Excellent!

„Cieszymy się, że możemy ogłosić otwarcie naszego nowego zakładu produkcyjnego w Polsce” – powiedział Tomasz Tarnowski, dyrektor zarządzający spółki Technoform Edge Bonds Solutions Poland. „Ta ekspansja pokazuje nasze zaangażowanie w dostarczanie naszym klientom najwyższej klasy rozwiązań, jednocześnie aktywnie przyczyniając się do rozwoju lokalnej gospodarki. Nowy zakład doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju i jeszcze bardziej wzmacnia naszą pozycję globalnego lidera w branży”.

Zakład produkcyjny w Polsce będzie odgrywał kluczową rolę w obsłudze rosnącej bazy klientów Technoform. Zwiększając swoje moce produkcyjne, Technoform dąży do lepszego zaspokojenia zmieniających się potrzeb swoich klientów i utrzymania wyjątkowego poziomu usług, z którego jest znany.

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Polsce stanowi kolejny krok naprzód w ciągłym zaangażowaniu Technoform w innowacje, zadowolenie klientów i rozwój. Firma jest gotowa wykorzystać swoje rozszerzone możliwości, aby przekraczać oczekiwania klientów i być liderem dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom.

Firma serdecznie dziękuje za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie tego jakże ważnego wydarzenia.

TECHNOFORM otwarcie fabryki (1)

Grupa Technoform założona w 1969 roku z siedzibą w Kassel w Niemczech, dostarcza szeroką gamę niestandardowych rozwiązań i precyzyjnych standaryzowanych wyrobów z tworzyw sztucznych dla wielu branż z całego świata. Kluczowe stały się zoptymalizowane pod względem termicznym rozwiązania dla szyb zespolonych, preferowane przez architektów, planistów i producentów szyb, a także profile izolacyjne dla aluminiowych okien, drzwi i fasad. Technoform obsługuje również szeroki zakres innych branż, dostarczając produkty i komponenty dla przemysłu m.in. energetycznego, motoryzacyjnego, samolotowego, elektronicznego i odzysku ciepła.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.technoform.com/pl

1