Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Taśma akrylowa 3M™ VHB™ – rozwiązanie dla producentów drzwi

Red.: Justyna Hennig Centrum Analiz Branżowych |Data publikacji: 2019-04-26

Taśma akrylowa 3M™ VHB™ 5952 to doskonały kompromis między wytrzymałością połączenia a natychmiastową przyczepnością.

3M™ VHB™ to blisko 40 lat doświadczenia na rynku. Innowacyjna, przełomowa koncepcja kleju (spieniony akryl) w postaci taśmy z powodzeniem znalazła zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Taśma VHB łączy w sobie zalety kleju i taśmy dwustronnie klejącej. Długoletnie doświadczenie w produkcji oraz zastosowaniu taśm VHB zaowocowało opracowaniem różnych rodzajów taśm o bardzo dobrych parametrach użytkowych docenianych w przemyśle.

Jedną z takich taśm jest 3M™VHB™ 5952.

Taśma VHB 5952 to sprawdzone i zdaniem naszych klientów najlepsze rozwiązanie do przyklejania elementów dekoracyj­nych, maskujących i ochronnych do poszycia stalowych drzwi zewnętrznych z nowoczesną okleiną PCW.

Na taśmę VHB zdecydowało się już wielu wiodących producentów drzwi.

Taśma dedykowana jest do materiałów trudnosklejalnych, o niskiej energii powierzchniowej – w tym lakierów proszko­wych oraz oklein blach stalowych PCW wykorzystywanych w produkcji drzwi, np. Renolit Exofol.

Można ją skutecznie przykleić w niższych temperaturach (minimum 10 °C), w których wiele taśm nie klei się do po­wierzchni. Doskonale sprawdza się na halach produkcyjnych i w magazynach, w których może występować brak odpowied­niej, wymaganej do klejenia temperatury, co najmniej 15 °C.

Taśma wymaga mniejszego docisku niż standardowe taśmy akrylowe. Jest to bardzo ważne w przypadku braku możliwości zastosowania mocnego docisku lub obawy przed uszkodze­niem czy deformacją przyklejanego ornamentu, na przykład elementy wykonane ze stali nierdzewnej „inox”.

Trwałość taśmy potwierdzona jest badaniami w laborato­rium. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać wiele testów w tym próbę przyspieszonego starzenia w komorze klimatycznej. Na rynku polskim współpracujemy z wieloma producentami drzwi, którzy doceniają zalety stosowania taśmy akrylowej 3M VHB 5952, szczególnie w przypadku produkcji drzwi zewnętrznych, które muszą być szczególnie odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Odpowiedzialne klejenie to przede wszystkim sprawdzenie czy proponowane rozwiązanie jest optymalne, bezpieczne i możliwe do zrealizowania przez producenta.

Prawidłowo użyta taśma gwarantuje najwyższe parametry użytkowe połączenia. Dla producenta oznacza to brak rekla­macji a dla klienta wygodę użytkowania.

Każdy producent drzwi może liczyć na wsparcie merytoryczne z naszej strony w sprawie doboru oraz odpowiedniego zasto­sowania taśmy.

 

 

1