Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Szybko i niezawodnie – nowa jakość okuć

Red.: |Data publikacji:

W dzisiejszym świecie czas nabrał szczególnej wartości, w dużo większym stopniu przeliczanej na pieniądze, niż kiedykolwiek wcześniej. Najbardziej pożądane są rozwiązania instant, szybkie, natychmiastowe – i to one wymuszają na firmach ciągłe doskonalenie w zakresie stosowanych rozwiązań, pomysłów i koncepcji. Czy może być jeszcze szybciej i łatwiej przy zachowaniu najwyższych standardów niezawodności, bezpieczeństwa, a także wzornictwa? Okazuje się, że tak.

W związku z tym, że już od długiego czasu na rynku budowlanym mamy stałe niedobory specjalistów i ekspertów w zakresie montażu stolarki, z punktu widzenia konsumentów coraz ważniejszy staje się aspekt łatwości i możliwość samodzielnego zastosowania proponowanych rozwiązań. Markety budowlane przeżywają oblężenie klientów przeprowadzających drobne lub bardziej zaawansowane prace budowlane na własną rękę. Czy jest to najlepsze rozwiązanie? Na pewno nie dla wszystkich. Często to, co pozornie wydaje się łatwe i wykonalne, powoduje trudności później, kiedy dają o sobie znać nieprawidłowości drzwi i okien, spowodowane wadliwym montażem. Próżno również szukać w sklepach DYI produktów unikatowych, wyróżniających się wzornictwem czy nienaganną jakością wykonania. W zalewie asortymentu z Dalekiego Wschodu, który często prezentuje poziom daleki od pożądanych standardów jakościowych i estetycznych, oferta firmy AXA HomeSecurity – polskiego producenta – pozytywnie się wyróżnia.

Nie bez znaczenia pozostają też kwestie niezawodności, bo w rzeczywistości, w której rozwiązania i mechanizmy obliczone są na konkretną liczbę cykli zastosowań, a następnie nadają się do wymiany, sprzęt, który zachowuje swoje właściwości przez lata, jest w cenie. Nowa jakość okuć zintegrowanych AXA sprawia, że montaż nie nastręcza żadnych trudności – bez względu na to, czy jest zlecony ekipie budowlanej, czy wykonywany samodzielnie – a także, co szczególnie istotne z architektonicznego punktu widzenia – całość zachowuje oryginalny i unikatowy charakter.

Nowe rozwiązanie zaprezentowane przez firmę AXA to klamka zintegrowana. Integracja oznacza, że jest szybciej, łatwiej i bardziej niezawodnie. Łatwiej jest w kontekście obsługi okucia – poprzez zabieg integracji elementów nie występuje brok, czyli śruba dociskowa, której montaż często nastręczał trudności. Analiza wniosków reklamowanych pokazała, że często mamy do czynienia z niedostosowaniem siły dokręcania – klienci używają jej zbyt dużo lub zbyt mało. Brok jest przekręcany lub niedokręcany i z czasem ulega poluzowaniu, wypada, co skutkuje opadaniem klamki. Dodatkowo wspomaganie rękojeści w szyldzie ma właściwości uniwersalne co oznacza, że nie musimy wiedzieć, czy mamy lewe czy prawe drzwi, bo zakupiony model nadaje się do obu – mówi Marek Czyż, product manager AXA Stenman. Eliminacja broka wpływa również na większą niezawodność rozwiązania – jego brak w połączeniu z wysoką jakością użytych materiałów decydują o tym, że klamki zintegrowane AXA są doskonałym rozwiązaniem do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

Rozwiązanie klamki zintegrowanej istnieje w ofercie AXA już od 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy zostało zastosowane w okuciach w 3 klasie bezpieczeństwa, wykazujących zgodnie z normą PN-EN 1906 bardzo wysoką odporność na włamanie. Seria PREMIUM, o której mowa, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów ceniących sobie niezawodne rozwiązania i unikatowy wygląd. W ofercie znajdują się zarówno klamki na długim szyldzie jak i na dzielonych rozetach, co pozwala dopasować je do każdego wnętrza. Mając w pamięci, że asortyment jest dostępny w 6 kolorach, dostajemy ofertę kompleksową. Przy wymaganiach nowoczesnego budownictwa, które często jest próbą pogodzenia oryginalnych wizji architektonicznych i możliwości deweloperskich, oferta AXA Stenman pozytywnie się wyróżnia. Dowodem tego jest obecność okuć AXA w wielu obiektach inwestycyjnych, charakteryzujących się unikatową wizją konstrukcyjną czy wnętrzarską, takich jak m.in. Spectrum czy Rajska 8 na Pomorzu.

Dzięki zakładowi produkcyjnemu zlokalizowanemu w Polsce firma ma możliwość elastycznego podejścia do realizacji zleceń, a także samodzielnego nadzoru nad kwestiami jakości. Dbałość ta manifestuje się również w odpowiedzialnym podejściu do własności intelektualnej, którego namacalnym przejawem jest zastrzeganie własnych wzorów, form i rozwiązań. Model Fast Premium ma chroniony kształt rękojeści, której wzór wzbudza pozytywne reakcje klientów i spotyka się z dużym zainteresowaniem. A wspomniana elastyczność produkcji polega również na tym, że unikatowa rękojeść może być użyta z dowolnym szyldem z oferty firmy.  

Pozycja lidera w segmencie szyldów antywłamaniowych, którą AXA buduje nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat, w powiązaniu z szeroką ofertą uzupełniającą, czynią z firmy nie tylko producenta klamek, ale również partnera, który rozpoznaje potrzeby rynku, trafia w gusta swoich odbiorców, a także przedstawia unikalną i kompletną ofertę okuć do drzwi zewnętrznych w sześciu podstawowych kolorach. Współpraca deweloperów lub architektów z takim podmiotem gwarantuje niemal nieograniczone możliwości.

1