Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Szeroka gama rozwiązań okuciowych HELM i KWS

Red.: |Data publikacji:

Woelm GmbH jest od ponad 90 lat uznanym, niemieckim producentem systemów przesuwnych i rozwiązań okuciowych. Firma projektuje i produkuje kompleksową gamę okuć w Heiligenhaus koło Duesseldorfu.

 „Jako firma rodzinna postawiliśmy sobie za cel bycie niezawodnym i zrównoważonym partnerem biznesowym o najwyższych standardach jakości. W naszej siedzibie w Heiligenhaus łączymy wszystkie etapy produkcji – od tłoczenia, odlewania, obróbki skrawaniem, spawania i obróbki powierzchniowej, aż do końcowego montażu i logistyki. To daje nam dużą elastyczność – nawet w przypadku rozwiązań specjalnych”, mówi Karl Kristian Woelm, dyrektor zarządzający Woelm GmbH.

Asortyment HELM i KWS: więcej rozwiązań, najwyższa jakość

Woelm produkuje swoje wyroby pod dwoma markami: HELM – obejmującą systemy przesuwne do drzwi, bram oraz transportu technologicznego oraz KWS – zawierającą okucia do drzwi i okien.

Dzięki szerokiej gamie systemów  przesuwnych marki HELM, firma Woelm oferuje liczne rozwiązania do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

„Dla  wewnętrznych drzwi przesuwnych opracowaliśmy dwa systemy okuć, które są stale rozszerzane. Modułowa koncepcja HELM MoKo do drzwi przesuwnych z drewna i szkła do 150 kg przekonuje łatwym montażem i licznymi innowacyjnymi możliwościami rozbudowy. Dzięki modułowej koncepcji można zrealizować szeroki zakres zastosowań – od jednoskrzydłowych drzwi przesuwnych po sześcioskrzydłowy system teleskopowy”, mówi Karl Kristian Woelm.

Seria HELM GT o filigranowym i eleganckim wzornictwie komponuje się idealnie ze szklanymi drzwiami przesuwnymi. Istnieją rozwiązania z częścią stałą, montażem podtynkowym do sufitu lub nawet połączeniem z świetlikiem w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni oraz uzyskania maksymalnej przejrzystości.

Systemy przesuwne do bram

Asortyment systemów przesuwnych do bram z serii profili HELM 100 do HELM 700 oferuje bogatą paletę  produktową dla bram do 2.000 oraz 8.000 kg kg masy skrzydła. Obecnie asortyment został poszerzony o nowy napęd do bram przesuwnych do skrzydeł o masie do 350 kg.  Napęd 230 Volt zapewnia wysoki komfort obsługi dzięki automatycznemu dostępowi do bram garażowych, wiat samochodowych i wszędzie tam, gdzie występują większe obciążenia. Co więcej jest on kompatybilny z systemem SmartHome i HomeLink®.

Systemy okuć przesuwnych i składanych  HELM do okiennic

Jako ekspert w zakresie systemów przesuwnych Woelm oferuje równiez systemy  dla okiennic, wykonanych z drewna, tworzywa oraaz metalu. Maksymalna masa skrzydła wynosi 120 kg. Rozwiązania te obejmuja okiennice jedno- i wieloskrzydłowe o napędzie ręcznym lub automatycznym (24 lub 230V

Okucia drzwiowe KWS

Pod marka KWS firma Woelm GmbH produkuje niezawodne  okucia do drzwi i okien. Marka ta jest szczególnie znana z wysokiej jakości przytrzymywaczy, stoperów i odbojników które gwarantują zróżnicowane, inteligentne opcje dla indywidulnych sytuacji montażowych i wymagań klientów.

Klamki i pochwyty KWS charakteryzują się, perfekcyjną funkcjonalnością i bogatym wzornictwem oraz szeroka gamą pokryć galwanicznych. Produkowane są z aluminium oraz ze stali nierdzewnej.

Produkty HELM i KWS cieszą sie dużą popularnością wśród ekspertόw z różnych branż, takich jak: producenci drzwi drewnianych i szklanych oraz ścian działowych, producenci bram przemysłowych, producenci systemów aluminiowych, hurtownie okuć budowlanych oraz architekci.

1