Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Systemy przesuwne i podnoszono-przesuwne heroal

Autor: |Data publikacji:

heroal-S-77-SL
System drzwi podnoszono-przesuwnych heroal S 77 SL © heroal

Systemy przesuwne i podnoszono-przesuwne heroal to trwałe i przemyślane rozwiązania dzięki zastosowaniu aluminium i inteligentnej konstrukcji. Aluminium umożliwia wykonanie wyjątkowo dużych elementów. W zależności od rodzaju otwarcia systemy przesuwne i podnoszono-przesuwne heroal mogą być montowane z jedno-, dwu- lub trzytorowymi ramami i maksymalnie sześcioma ruchomymi skrzydłami, dzięki czemu nadają się również do wyjątkowo dużych otworów w budynku. Duże oszklenia stanowią niemal niewidoczne połączenie pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym i zapewniają imponujące widoki.

heroal_Wohnhaus-Verl_Le-Corbusier_S-77-SL_Ganzglasecke
System podnoszono-przesuwny heroal S 77 SL, wykonany jako narożnik całoszklany, tworzy maksymalną przejrzystość wewnątrz budynku. © heroal

Niezwykle estetyczny design tworzy wersja w postaci narożnika całoszklanego lub skrzydła do otwierania. Narożnik całoszklany wykonany z szyby izolacyjnej nie posiada w obszarze styku żadnej ramy elementu, która zasłaniałaby widok na zewnątrz. W przypadku narożnika skrzydła 90° do otwierania dostęp do obszaru zewnętrznego nie jest ograniczony narożnikiem, ponieważ jest on również montowany bez podpory w obszarze naroża. Aby zapewnić bezbarierowość we wszystkich obszarach przejścia, heroal oferuje rozwiązania systemowe z progami zerowymi, które można połączyć z systemem drenażowym heroal DS w celu niezawodnego odprowadzania wody z powierzchni.

heroal-Fenster-Fassade
Połączenie estetyki i funkcjonalności: aluminiowe systemy przesuwne heroal dzięki licznym możliwościom aranżacyjnym pasują do każdego obiektu, a jednocześnie wyróżniają się najlepszymi właściwościami użytkowymi. © heroal

Dodatkowy komfort zapewnia funkcja Easy Move, która bezdźwięcznie amortyzuje i automatycznie wciąga skrzydło przesuwne o ciężarze do 400 kg podczas otwierania i zamykania, a także zabezpiecza przed uwięzieniem osób i uszkodzeniem skrzydła wskutek niewyhamowanego przesuwania się do ramy. Ponadto napęd silnikowy zapewnia maksymalny komfort obsługi: w kombinacji z napędem heroal SF Drive, który jest łatwy w montażu dzięki funkcji plug-and-play, systemy drzwi podnoszono-przesuwnych heroal mogą być obsługiwane bez wysiłku, wygodnie i bezpiecznie – poprzez naciśnięcie przycisku, za pomocą pilota lub poprzez połączenie z systemem inteligentnego domu. Dzięki w pełni zintegrowanej konstrukcji od zewnątrz widoczny jest tylko elegancki panel sterowania.

Dzięki powlekaniu wykonywanemu we własnym zakładzie systemy przesuwne i podnoszono-przesuwne firmy heroal mogą być dostosowane kolorystycznie do indywidualnych wymagań. Zastosowania przesuwne i podnoszono-przesuwne heroal osiągają najlepsze parametry również w zakresie izolacji akustycznej, izolacji cieplnej i ochrony antywłamaniowej. Wysokiej jakości substancje izolacyjne i innowacyjna konstrukcja zapewniają skuteczną izolację akustyczną. Ponadto zmniejszają one różnicę temperatur pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym, co wpływa na wyższy komfort w pomieszczeniach, szczególnie w sezonie grzewczym, i pozytywnie oddziałuje na bilans energetyczny. Dzięki przemyślanej konstrukcji profili skrzydeł rozwiązania systemowe osiągają wymaganą izolację cieplną – nawet przy dużych powierzchniach szklanych – z wartościami UW od 0,86 K/(m²K). Możliwa jest także kombinacja z rozwiązaniami ochrony przeciwsłonecznej i ochrony przed insektami heroal. W celu zwiększenia zabezpieczenia utrudniającego włamanie wszystkie systemy przesuwne heroal mogą być wyposażone w specjalne urządzenia bezpieczeństwa, takie jak zabezpieczenie przed wyważeniem, blokada podłogowe lub zabezpieczenie przed nawierceniem, dzięki czemu we wszystkich powszechnie stosowanych wariantach otwierania uzyskują klasę odporności na włamanie RC 2.

heroal_Wohnhaus-Verl_S-77-SL_Ecke-zum-Öffnen
System podnoszono-przesuwny heroal S 77 SL tworzy płynne przejście między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym jako narożnik skrzydła do otwierania. © heroal

Systemy drzwi podnoszono-przesuwnych heroal S 77 SL i heroal S 77

Jednym z najważniejszych produktów z oferty drzwi przesuwnych firmy heroal jest system drzwi podnoszono-przesuwnych heroal S 77 SL. Dzięki innowacyjnej konstrukcji ramy zapewnia on najlepsze właściwości użytkowe. System łączy w sobie jednotorowe skrzydło, które porusza się wyjątkowo płynnie po szynie jezdnej ze stali szlachetnej, ze stałym oszkleniem ramowym, które dzięki dużej powierzchni szkła zapewnia doskonałą przejrzystość. Ponadto oszklenie stałe w ościeżnicy umożliwia szybką obróbkę. Dzięki 3-komorowemu systemowi kształtowników o wysokiej izolacyjności cieplnej w kombinacji z kształtownikami z podwójną izolacją termiczną system heroal S 77 SL zapewnia niezwykle skuteczną izolację cieplną i przyjemny klimat wewnątrz pomieszczeń, podczas gdy uniwersalny system drzwi podnoszono-przesuwnych heroal S 77 dzięki 2- i 3-torowym ramom tworzy niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.heroal.com

1