Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Systemy HELM GT do drzwi przesuwnych

Red.: |Data publikacji:

Jasne i pełne światła pomieszczenia i otwarte powierzchnie są od lat stałym trendem architektonicznym. Szklane drzwi przesuwne są idealnym rozwiązaniem, aby mimo dążenia do maksymalnej przejrzystości nie zrezygnować z możliwości chwilowego rozdzielenia pomieszczeń.

Firma Woelm jest uznanym producentem wysokiej jakości systemów okuć przesuwnych HELM GT, które spełniają wymagania klientów w zakresie różnorodnych wariantów montażu oraz koncepcji wnętrz. Obecnie Woelm prezentuje pełną gamę swoich produktów, a także nowatorskich rozwiązań. Niezależnie czy są to szklane drzwi jedno- czy dwuskrzydłowe, w połączeniu z częścią stałą, z naświetlem lub zlicowane z sufitem – seria GT ma wiele zastosowań, umożliwiając tym samym wyrafinowaną i w pełni indywidualną aranżację wnętrza.

Do lekkich, wewnętrznych drzwi przesuwnych o masie skrzydła do 50 kg Woelm oferuje linię HELM GT-L 50, a do 80 kg HELM GT-L 80. Do cięższych drzwi o masie skrzydła 150 kg firma zaleca stosowanie systemu HELM GT-S 150. W zależności od konstrukcji, okucia nadają się zarówno do szkła hartowanego ESG jak i laminowanego szkła bezpiecznego VSG i mogą być stosowane z odpowiednimi adapterami również do drzwi drewnianych.

Seria systemów przesuwnych GT firmy WOELM spełnia wymagania normy DIN 1527:2013 w zakresie minimalnej trwałości wynoszącej 200.000 cykli.

Nowatorskie rozwiązania firmy WOELM

Kasetowy profil domykający
Profil HELM GT-L opracowany został z myślą o poprawie izolacji akustycznej w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Jest on najnowszym uzupełnieniem systemu drzwi przesuwnych GT. Specyfika tego rozwiązania polega na tym, że skrzydło drzwi przesuwnych dochodzi podczas zamykania do pionowej listwy i jest bezpiecznie utrzymywane w tym położeniu – nawet przy przeciągu. Dzięki temu poprawia się izolacja akustyczna i termiczna drzwi – zazwyczaj jest to możliwe jedynie dla typowych drzwi zawiasowych. Rozwiązanie to sprawia, że drzwi przesuwne można w pełni stosować do sypialni, pokoi dziecięcych, łazienek, jak również np. do pomieszczeń biurowych i gabinetów lekarskich. Opcjonalne zastosowanie domykacza hydraulicznego zapewnia maksymalny komfort obsługi. Kasetowy profil domykający jest dostępny w wersji anodowanej EV1, z efektem stali nierdzewnej oraz czarnej matowej, dzięki czemu doskonale integruje się optycznie z istniejącą rodziną produktów GT.

Domykacze z nową technologią fluidową
Dla zapewnienia liniowego, płynnego i delikatnego otwierania i zamykania drzwi przesuwnych firma Woelm opracowała i wprowadziła do swojej oferty, domykacz przesuwu z innowacyjną technologią fluidową. Ze względu na swoją kompaktową budowę i montaż w profilu serii GT może on być stosowany również do skrzydeł drzwiowych o mniejszej szerokości.

Okucia GT w matowym kolorze czarnym
Seria GT jest standardowo dostępna w wersji EV1 i z efektem stali nierdzewnej. Dodatkowo spektrum kolorów dla okuć GT-L zostało rozszerzone o modny kolor czarny matowy. Dzięki temu klient otrzymuje komplet okuć wraz z pochwytami i uchwytami drzwiowymi serii KWS, w tej samej, idealnie współgrającej kolorystyce oraz trzech wariantach wykończenia.

1