Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

System przesuwny SYNEGO SLIDE

Red.: |Data publikacji:

SYNEGO SLIDE to nowoczesne drzwi przesuwne firmy REHAU zaprojektowane z myślą o wysokich standardach współczesnego budownictwa. Ich walory użytkowe w połączeniu z korzystnym stosunkiem jakości do ceny sprawiają, że produkty SYNEGO SLIDE stanowią bardzo dobrą alternatywę dla znanych systemów drzwi tarasowych.

Drzwi odstawno-przesuwne SYNEGO SLIDE doskonale wpisują się w nowoczesne koncepcje architektoniczne i aranżacji pomieszczeń. Pozwalają wykorzystać cały potencjał przestrzeni – bez względu na to, czy są otwarte czy zamknięte, zajmują taką samą powierzchnię. Drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE zapewniają jednocześnie maksymalne doświetlenie wnętrz budynku i najwyższy komfort użytkowania. Mogą osiągać wymiar do 4 m x 2,5 m (zarówno białe, jak i w kolorze), co umożliwia wykonanie dużych i przede wszystkim łatwych w obsłudze przeszkleń, które w atrakcyjny sposób łączą wnętrza z tarasem lub ogrodem.

Wysoki komfort użytkowania w standardzie

Pomimo znacznych gabarytów obsługa drzwi przesuwnych SYNEGO SLIDE odbywa się sprawnie i bez większego wysiłku ze strony użytkownika. Skrzydło drzwi odstawno-przesuwnych najpierw nieznacznie odchyla się od ramy w kierunku pomieszczenia, a następnie przesuwa płynnym ruchem równolegle do stałej części przeszklenia, nie zajmując cennej przestrzeni we wnętrzu lub na tarasie.

Innowacyjny mechanizm otwierania i zamykania skrzydeł sprawia, że produkty SYNEGO SLIDE są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze niż typowe drzwi tarasowe PSK. Charakteryzuje je wysoki komfort użytkowania i niezawodność podobnie jak drzwi unoszono-przesuwne typu HST, są jednak od nich bardziej korzystne cenowo. Produkty SYNEGO SLIDE idealnie wpisują się więc w segment średnich cen, jednak ze znaczącą wartością dodaną w postaci wysokich walorów użytkowych, zarezerwowanych dotychczas wyłącznie dla drogich produktów.

Łatwe w produkcji i niezawodne

Nowe drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE zostały zaprojektowane w sposób zapewniający maksymalne korzyści użytkowe przy możliwie uproszczonej produkcji. Łatwość ich wykonania związana jest przede wszystkim z małą liczbą wykorzystywanych w tym celu profili, co zapewnia dużą wydajność produkcji.

W produktach SYNEGO SLIDE wykorzystywane są okucia firmy Roto, Hautau lub G-U. Zapewniają one płynne przesuwanie skrzydeł nawet o znacznym ciężarze. Cała konstrukcja drzwi przesuwnych SYNEGO SLIDE sprawia, że są to produkty bezawaryjne, co przekłada się na brak reklamacji ze strony klientów.

Drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE: szczelność na najwyższym poziomie

System SYNEGO SLIDE zapewnia nie tylko komfort użytkowania i oszczędność miejsca, ale również wyjątkową szczelność. Dzięki nowemu mechanizmowi zamykającemu element przesuwny jest dociskany równomiernie do ramy. Wraz z umieszczoną na całym obwodzie uszczelką, tworzy wysoki stopień szczelności. Zastosowane rozwiązania zapewniają produktom SYNEGO SLIDE bardzo dobre wyniki w zakresie przepuszczalności powietrza (do klasy 4), wytrzymałości na napór wiatru (do klasy B3) i wodoszczelności (do klasy 8A).

Ochrona przed chłodem, hałasem i intruzami

Głębokość profili drzwi tarasowych SYNEGO SLIDE wynosi 80 mm, co przekłada się na bardzo korzystne parametry cieplne. Współczynnik przenikania ciepła ramy Uf o wartości do 1,30 W/(m2·K) zapewnia redukcję strat energii uciekającej na zewnątrz do minimum. Konstrukcja profili SYNEGO SLIDE pozwala zastosować wysokiej jakości szyby termoizolacyjne i dźwiękochłonne, co umożliwia uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej, a także skuteczną ochronę przed hałasem z zewnątrz. Drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE tłumią dźwięki nawet o 44 decybele. Oznacza to niemal 21-krotną redukcję hałasu i znaczną poprawę komfortu użytkowania budynku.

Bezpieczeństwo drzwi tarasowych zapewnia klasa odporności na włamanie do RC 2. Poziom bezpieczeństwa stolarki można dodatkowo podnieść stosując inteligentne moduły alarmowe REHAU Smart Guard, umieszczane w ramie. Czujniki wykrywają potencjalnego włamywacza i odstraszając go sygnałem optycznym oraz akustycznym zanim zdąży dokonać jakichkolwiek szkód.

SYNEGO SLIDE z myślą o estetyce i designie

Drzwi przesuwne SYNEGO SLIDE są dostępne w szerokiej gamie kolorów i struktur powierzchni z palety barw KALEIDO COLOR. To ponad 400 wariantów wzorniczych, dzięki czemu stolarkę można bez problemu wpasować stylistyką praktycznie w każdy projekt budynku, zarówno nowoczesny, jak i bardziej klasyczny (np. dzięki profilom przypominającym wyglądem i w dotyku drewno). Uzupełnieniem nowoczesnego wzornictwa jest możliwość całkowitego okleinowania profili SYNEGO SLIDE folią dekoracyjną – bez pozostawiania odróżniającego się kolorystycznie środkowego wrębu. Pozwala to uzyskać jednolity, bardzo estetyczny wygląd okien i drzwi tarasowych.

REHAU, jako firma aktywnie działająca na całym świecie, ponosi szczególną odpowiedzialność za środowisko. Wszystkie europejskie fabryki profili okiennych REHAU posiadają niezależny znak jakości VinylPlus, przyznawany za zrównoważoną produkcję. Na każdym etapie tworzenia nasze zakłady spełniają surowe kryteria w zakresie pozyskiwania materiałów, ich przetwarzania i recyklingu.

www.rehau.pl/synego-slide

 

1