Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Surowe loftowe wnętrze + Urban Jungle

Red.: |Data publikacji:

Chyba nie ma nikogo, kto by nie znał stylu loftowego. Surowe, bardzo przestronne wnętrze i charakterystyczna gama kolorystyczna to jego cechy rozpoznawcze. Klimat pofabrycznych przestrzeni, wykorzystane stare hale magazynowe to kwintesencja dobrego stylu, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Kiedyś azyl artystów, który był nie tylko mieszkaniem, a przede wszystkim prywatną pracownią artystyczną, indywidualizm który nie każdemu odpowiadał. Dziś taki styl jest rozchwytywany i uwielbiany.

Cegła na ścianie, beton i biel czyli mniej znaczy więcej

Teraz jest łatwiej i przyjemniej urządzić mieszkanie w tym stylu. Cegła na ścianie nie oznacza niedostatku, a jest super alternatywą dla standardowych wykończeń i ozdobą wnętrza. Internet i blogi pękają od nadmiaru informacji i inspiracji. Jeszcze jedna istotna różnica między przestrzeniami fabrycznymi, a stylem loftowym, który wkracza do naszych mieszkań to metraż przestrzeni. Warto wiedzieć, że wcale nie musimy być posiadaczami ogromnego mieszkania, aby zaaranżować je w stylu loft. Projektanci wnętrz potrafią zdziałać cuda na małym metrażu. Uwielbiane dodatki z czarnego metalu, proste loftowe meble oraz całą gamę innych produktów znajdziemy praktycznie wszędzie. Producenci cenią sobie panujące trendy i podążają za potrzebami konsumenta. Wszystko dopracowane perfekcyjnie po to, aby spełnić wszystkie oczekiwania.

Urban Jungle czyli dżungla w domu

Coraz bardziej popularny styl, może nie jak loft, ale nadrabiamy zaległości. Największe jego plusy to  przede wszystkim otoczenie się roślinami, czyli krok ku naturze. Chcemy być bliżej niej szczególnie mieszkając w zatłoczonym centrum miasta.  Dominuje zieleń w każdej postaci i odcieniu z dodatkiem złota oraz drewna. Żywe rośliny to główny atut tego stylu. Palmy, sukulenty, bluszcze, kaktusy czy paprocie. Tkaniny z motywem roślinnym, plakaty, zasłony czy nawet tapety na ścianach. Mile widziane kolory ziemi, które są uosobieniem ciepła i harmonii. Centralny punkt naszej dżungli zazwyczaj powinien znajdować się w jednym, wyznaczonym miejscu, w innych kontynuujemy ten motyw dla podtrzymania spójności wystroju, ale to nie jest sztywna reguła. Tutaj ciężko o takich mówić, bo niełatwo zepsuć wnętrze roślinami.

Jak z klasą połączyć te dwa style?

drzwi z kolekcji Loft

Obydwa mają dużo wspólnych cech. A co za tym idzie te, które wydają nam się sprzeczne ze sobą stworzą coś w rodzaju oryginalnego kontrastu, który zespoli ta wspólna część. Kolory, dodatki i przestrzeń to wspólne i zarazem najważniejsze elementy, które będą naszą bazą i które wykorzystamy maksymalnie. Meble, dodatki typu doniczki czy stojaki na kwiatki, wiszące półki, ściana z cegły i widoczne instalacje elektryczne. Zostawiamy to bez dwóch zdań. Urban jungle to kwiaty, piaskowy kolor na ścianach, dzięki którym nasza dżungla zostanie wyeksponowana. Stół, nad którym wisi czarna lampa, a jej kable zostają luźno owinięte na półce z kwiatami – to efekt wow gwarantowany. Światło będzie odbijało się od wiszących liści i lekko przytłumione sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego klimatu. Ściana z cegły lub betonu będzie też idealnym tłem dla żywej zieleni. Jeżeli ktoś postawi na tapetę z motywem roślinnym, też nie ujmie wdzięku całej aranżacji.

Drzwi dobieramy do stylu, który będzie przewodni w naszym wnętrzu

Stawiamy na loft? Nie ma problemu, mamy coś idealnego dla miłośników. Teraz w rozszerzonym składzie kolekcja Loft, która dzięki różnym rodzajom szkła idealnie wkomponuje się we wnętrze 2w1. Skrzydło bezprzylgowe rozwierne jak i przesuwne połączeniu z systemem Loft line to idealnie dobrane opcje. Wybór jest kwestią gustu.

Urban jungle to Rumba Panama. Zielono – turkusowy akcent to niesamowita energia. Bardzo pozytywne i odważne zestawienie koloru natury i elementu równowagi. Taki kolor spowoduje, że poczujemy się komfortowo. Skrzydło bezprzylgowe zlicowane z ościeżnicą wpłynie pozytywnie na estetykę wnętrza. Siła koloru wpłynie na naszą wyobraźnie i zmieni 4 ściany w miejsce, które będzie urzekało pięknem.

Nasze wnętrze będzie złamaniem zasad, które panują w każdym stylu z osobna. Odważne połączenie, a jednocześnie ciepłe wnętrze. Dobroczynne właściwości z faktu posiadania tylu roślin oraz jakość powietrza, która znacznie nam się poprawi i korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie to same plusy. Aby stworzyć taki klimat wystarczy uwolnić wyobraźnię. Tylko ona może nas ograniczać.

 

Sprawdź też inne drzwi marki Voster

 

 

1