Sezon jeszcze niestracony

Red.: |Data publikacji:

Andrzej Wyszogrodzki, prezes zarządu VBH Polska, jest Gościem czerwcowego wydania naszego miesięcznika. Z szefem VBH rozmawiamy o aktualnej sytuacji na rynku, o nastrojach na rynkach zagranicznych, o receptach na zachowanie zdrowia i to nie tylko w kontekście wirusa. Zadaliśmy również pytanie o najbliższą przyszłość, na co usłyszeliśmy, że z takim pytaniem to najlepiej udać się do wróżki.

Z rozbawieniem słucham dzisiaj tych, którzy próbują się mądrzyć i zgadywać przyszłość – oni też nie mają wiedzy – to są tylko spekulacje. – mówi szef VBH – Wszyscy zostaliśmy zaskoczeni dynamiką tej sytuacji i nikt nie wie jak to naprawdę będzie wyglądać w przyszłości. Tak jak w starym powiedzeniu: na dwoje babka wróżyła – albo będzie dobrze albo będzie źle. Szansa odgadnięcia przyszłości rozkłada się tu mniej więcej po połowie. I nie oszukujmy się, ale w naszej branży duża część popytu finansowana była kredytami, albo nadziejami, że nie będzie gorzej. A ta sytuacja będzie nam z pewnością towarzyszyła w najbliższym czasie. Staram się być optymistą, ale w tyle głowy mam też te nieco gorsze scenariusze i dużo myśli poświęcam temu, co zrobić żeby firma przetrwała ten czas w jak najlepszej kondycji.

Czy powinniśmy więc uznać ten sezon za stracony handlowo?

W jakimś sensie tak. Pod wieloma względami ten rok będzie stracony, bo nie da się nadrobić wszystkiego tego, co zostało stracone i co jeszcze będzie stracone. Ale z pewnością musimy zrobić wszystko, żeby rok 2020 nie był rokiem straconym całkowicie. Osobiście dla siebie i najbliższych współpracowników nakreśliłem takie zadanie, żeby ten czas koniecznie wykorzystać do takich zmian, na które nigdy nie było czasu ani okazji, bo byliśmy zaganiani, bo goniliśmy za wynikami i bieżącymi sprawami. Nie wykluczamy, że może wrócić znowu jakaś fala zarażeń, że potem może dla odmiany pojawić się coś innego, zmutowanego. Dostaliśmy ostrzeżenie jak to się może w takim zglobalizowanym świecie wydarzać i z tego też trzeba wyciągać wnioski.

Całość bardzo ciekawej rozmowy z Andrzejem Wyszogrodzkim przeczytać będzie można w najnowszym, czerwcowym wydaniu Forum Branżowe. Na biurkach prenumeratorów już w przyszłym tygodniu. Zachęcamy do lektury.

1