Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Schmalz na targach Budma 2023

Red.: |Data publikacji:

Vacu Master Wood to najnowszy model podnośnika, zaprezentowany na tegorocznej Budmie przez firmę Schmalz – światowego lidera w dziedzinie podciśnienia i automatyzacji.

Schmalz Budma 2023 (2)

Udźwig 500 kg sytuuje go wśród najmocniejszych urządzeń, a od innych odróżnia go zastosowanie siłowników pneumatycznych. W porównaniu z napędami elektrycznymi zaprezentowane rozwiązanie cechuje się zwiększoną szybkością działania Jeśli więc mamy do czynienia z materiałem mniej kruchym niż szkło, wówczas Vacu Master Wood może okazać się lepszym rozwiązaniem – dającym zwiększenie ilości cykli względem tradycyjnych rozwiązań.

Schmalz Budma 2023 (3)

Kolejną nowością zaprezentowaną w Poznaniu był podnośnik autonomiczny, zasilany baterią litowo-jonową NEO 30 z linką kevlarową. Ten uniwersalny manipulator pozwala na swobodne, podnoszenie i przesuwanie detali o wadze do 30 kg.

Schmalz Budma 2023 (4)Wszystkie podnośniki i systemy transportu materiałów oferowane przez firmę Schmalz mają jedno podstawowe zadanie: ułatwić pracę fizyczną, by podnoszenie, przesuwanie czy przestawianie materiałów odbywało się bez zbędnego wysiłku, bezpiecznie, w dowolnym kierunku, a do tego bez odrywania rąk od manipulatora.

W dobie braku pracowników, zwiększonej obsady kobiecej na produkcji, w trosce o ich zdrowie, ale też wydajność pracy, urządzenia firmy Schmalz zyskują zdecydowanie na popularności. Michał Pniewski, kierownik marketingu polskiego oddziału firmy Schmalz, który oprowadzał nas po stoisku targowym, przyznał, że firma od kilku już lat rośnie wraz ze swoimi klientami, a i obecny sezon zapowiada się dość dobrze. Zainteresowanie wyrobami ułatwiającymi pracę na produkcji cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mimo, że stoisko na Windoor-tech było duże to jednak nie było możliwości pokazania wszystkich dostępnych urządzeń. Dlatego tych wszystkich, którzy chcieliby ułatwić pracę na produkcji i poznać pełnię możliwości w tym zakresie, firma Schmalz zaprasza codziennie do swojej siedziby w podpoznańskich Komornikach.

1