Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Program targów FENSTERBAU FRONTALE 2020

Red.: |Data publikacji:

Już za miesiąc w Messezentrum Nürnberg będzie można zobaczyć światowe innowacje w branży okien, drzwi i fasad. W dniach 18-21 marca odbędą się targi FENSTERBAU FRONTALE, będzie możliwość spotkania ponad 800 wystawców z całego świata. Warto zapoznać się także z programem targów, który oferuje rozległe spojrzenie na rynek, informacje na temat aktualnych trendów w branży i możliwość dokształcenia. Szczegółowy program targów na www.frontale.de/programme.

W 2020 r. centralny punkt spotkań i korzyści kompaktowego know-how, networking i kawa z partnerami naponownie znajduje się w hali 3A. W 2018 r. założono FENSTERBAU FRONTALE FORUM, które w oparciu o praktykę przekazuje wiedzę w żywiołowych referatach. Tegoroczne tematy to cyfryzacja, wentylacja, komfort mieszkania i mieszkanie odpowiednie do wieku, wykorzystanie światła dziennego, okna z tworzyw sztucznych i bliskie praktyce porady. Szeroko przez ekspertów omawiane będą również szanse kształcenia i dokształcania dla rzemieślników. Wszystkie prelekcje będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem www.frontale.de/en. Znajdujący się tuż obok hali BOX zaprasza na przerwę od targowego zgiełku, natomiast na giełdzie JobBoard dochodzić będzie do spotkań pracodawców z potencjalnymi kandydatami.

HACKING FRONTALE – dynamiczny format dla kreatywnych głów

Po raz pierwszy w ramach Targów FENSTERBAU FRONTALE odbędzie się Hackathon we współpracy z ZOLLHOF – Tech Incubator: W tym miejsu dla kreatywnych głów wszystkich dziedzin , na przykład programistów, inżynierów, projektantów wzornictwa i ekonomostów z zakresu gospodarki przedsiębiorstw jawi się szansa na innowacyjne współtworzenie w dwóch konkursowych chalenge ze świata okien, drzwi i fasad. osoby ze świeżym spojrzeniem, zarówno z poza jak i z branży, mogą ze swoimi prototypami i rozwiązaniami zabłysnąć przezd jury. Założeniem Hackathonu jest spojrzenie poza granice branży i z pomocą hackerów zbierać całkowicie nowe pomysły dla rozwoju i zastosowania nowych technologii w branży.

Konstrukcje okien, drzwi i fasad stają się cyfrowe

Jednym z punktów ciężkości na Targach FENSTERBAU FRONTALE 2020 będzie cyfryzacja. Dla sukcesu w działalności każdego zakładu rzemieślniczego niezbędni są zadowoleni klienci. Przyczyniają się do tego kompetentni pracownicy, efektywne przebiegi procesów pracy, model działalności zorientowany na zysk oraz innowacyjne wyroby i usługi. Cyfryzacja ułatwia współdziałanie tych komponentów sukcesu pozwalając lepiej planować, sterować i uzyskać przejrzystość jak nigdy dotąd. Ale jak konkretnie wdrożyć cyfryzację w zakładzie rzemieślniczym? Odpowiedzi dostarcza nowopowstałe forum Digitalisierung Praktisch Gestalten im Handwerk (Praktyczne Rowiązania Cyfryzacji w Rzemiośle) ze swoimi prelekcjami, warsztatami i prezentacjami wyrobów, realizowane przez G+F Verlags- und Beratungs-GmbH we wspólpracy z Nürnberg Messe.

Fenestration Digital brzmi motto tegorocznego pokazu specjalnego który wspólnie prezentują ift Rosenheim i NürnbergMesse. Przedstawia nowości wśród wyrobów oraz cyfrowe technologie przy pomocy których wzdłuż całego łańcucha wzrostu wartości dodanej, od zbytu po recycling można skrócić czas i obniżyć koszty. Stosownie do motta „Tam gdzie występuje problem, tam istnieją szanse dla nowych rozwiązań“ powstają potencjały dla długotrwałych interesów i serwisów. Poruszone tematy prezentowane będą razem z innowacyjnymi współwystawcami na różnych stanowiskach stoisk targów. Podobnie osadzone w programie specjalistycznym Targów FENSTERBAU FRONTALE są seminaria specjalistyczne na temat „Innovation aus der Schweiz“, (Innowacja ze Szwajcarii) organizowane przez wyższą szkołę zawodową Berner Fachhochschule BFH w ramach szeregu imprez „Taste of windays“ wspólnie z branżowymi zrzeszeniami Schweizerische Zentrale Fenster und Fassaden SZFF (Szwajcarska Centrala Okna i Fasady) i Schweizerischen Fachverband Fenster- und Fassadenbranche FFF (Szwajcarskie Branżowe Zrzeszenie dla Branży Okien i Fasad FFF). Tematem przewodnim w 2020 r. jest „Smarte Fenster – smart konstruieren“ (Inteligentne okna – inteligentnie skonstruowane).

Program informacyjno-prelekcyjny dla architektów i projektantów
Jubileusz 10-lecia obchodzi Forum Architektur-Fenster-Fassade (Architektura- Okno-Fasada), organizowane przez czasopisma branżowe xia oraz AIT. W kombinacji z Architects’ Area pod mottem „Zagęszczenie” już po raz dziesiąty wnosi istotne dla targów pytania objmujące szerszy kontekst. Na całym świecie rosną urbanistyczne skupiska. Życie i praca coraz częściej odbywają się w centrach miast. Ale przestrzeń jest ograniczona, przez co szereg miast nie może rozszerzać swojej powierzchni. Obecnie dąży się do zagęszczania istniejących struktur, przekształcania zastałej substancji, wykorzystania powierzchni nieużytków oraz zastanowienia się nad tym o czym jeszcze się nie myślało.

W halach targów czerwone logo Architects’ Area wskazuje zainteresowanym grupom docelowym drogę efektywnego zwiedzania targów. Architekci i projektanci na odpowiednio oznaczonych stoiskach otrzymają specjalny materiał informacyjny i kompetentne odpowiedzi na ich specyficzne pytania wokół okna, drzwi i fasady. Logo można również znaleźć pod www.frontale.de/en/ausstellerprodukte w bazie danych wystawców i ich wyrobów co zwiedzaj ącym pomoże w przygotowaniu się do zwiedzenia targów oferując im jednocześnie możliwość uzgodnienia terminów z wystawcami.

Od lutego aplikacja FENSTERBAU FRONTALE
Z dedykowaną do systemów iOS i Android aplikacją FENSTERBAU FRONTALE zwiedzający mogą uzyskać informacje o wystawcach i wyrobach i wprowadzić je do notatnika w schowku. Natomiast na miejscu aplikacja ułatwia orientację dzięki dynamicznemu planowi hal i szybkim wiadomościom na wypadek, jeśli w osobistym notatniku coś ulegnie zmianie. Informacje pod www.frontale.de/en/app

Targi FENSTERBAU FRONTALE w mediach społecznościowych pod hashtagiem #fensterbaufrontale

1