Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Pergole dla producentów okien i ich dilerów od Sun Winner

Red.: |Data publikacji:

Pergola bioklimatyczna Win Climatic jest najnowszym produktem łomżyńskiej firmy Sun Winner, która tym systemem wkroczyła do ścisłej czołówki europejskiego segmentu osłon.

Choć nowa konstrukcja miała swoją premierę już na progu tego sezonu, to nie zabrakło jej również na Fensterbau Frontale w Norymberdze. Budziła ogromne zainteresowanie zwiedzających wraz z jej systemami osłaniającymi: roletami Win Screen oraz przesuwnymi panelami szklanymi Win Glass. Goście targów jako pierwsi mieli okazję zapoznać się również z nowym systemem osłonowych okiennic Win Panels w wersji stałej i przesuwnej, które wyposażone zostały w ruchome lamele, sterujące ilością światła docierającego pod dach pergoli.

Sun Winner Fensterbau 22

Skoro o dachu mowa, to Sun Winner przywiózł do Norymbergi także najnowsze wyniki badań, z których wynika, że pergola Win Climatic o wymiarach 6,9 x 6 metrów wytrzymuje obciążenie 5 ton! W zimowych realiach oznacza to, że na każdym metrze kwadratowym jej dachu może zalegać 120 kg śniegu i nic złego się nie stanie składowanym pod nim meblom ogrodowym. Kto by jednak mebli tam nie składował, dla niego łomżyński producent przygotował dach z lamelami zsuwanymi do jednego z boków oraz dach tzw. letni, także zsuwany, z poszyciem tekstylnym. Zsuwanie odbywa się oczywiście zdalnie, za pomocą pilota lub aplikacji w smartfonie. Uroku obydwu rozwiązaniom prezentowanym premierowo na targach dodawały systemy oświetlenia ledowego, umieszczone wzdłuż belek tych dachów oraz efektowny system nagłośnieniowy.

– Ponad dwa lata pracowaliśmy nad tym systemem pergoli, ale w efekcie uzyskaliśmy rozwiązanie, które jest jednym z konstrukcyjnie najdoskonalszych dzisiaj na rynku – powiedział Sylwester Piechowski, właściciel Sun Winner Group, obecny na stoisku w Norymberdze. – Świadczy o tym nie tylko 20 uzyskanych patentów i świadectw wynalazczych, ale też niezwykle pochlebne opinie naszych partnerów, a nawet konkurentów, którzy licznie w tym roku odwiedzili nas na Fensterbau.

Sun Winner fensterbau

Opinie partnerów handlowych są kluczowe dla firmy, która przyjęła model dystrybucji wyłącznie przez sieć sprzedaży. W Sun Winner klient indywidualny nie kupi pergoli czy osłon do niej – zawsze zostanie skierowany do partnera firmy w terenie, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Partnerami są najczęściej pojedynczy dilerzy, zamawiający pergole o zdefiniowanym przez nich wymiarze i wyposażeniu, a następnie otrzymują komplet elementów, które składają u klienta jak klocki Lego. I to niemal dosłownie, bo system Sun Winner nie wymaga używania wkrętów – niemal wszystko odbywa się w systemie click, poszczególne elementy pergoli są dopasowywane, wsuwane, a następnie zatrzaskiwane za pomocą specjalnie zaprojektowanych zamków. Taki system pozwala na radykalne skrócenie czasu montażu konstrukcji do 4 – 5 godzin. Dostawca zapewnia przy tym profesjonalne szkolenia dla ekip montażowych po to, by każdy dach zamontowany przez nie na pergoli był szczelny, o gwarantowanej jakości.

Inną grupą partnerów Sun Winner są producenci okien, którzy wprowadzili pergole do oferty. Odbierają oni od firmy elementy systemu, samodzielnie je przycinają i kompletują, by dostarczyć do swoich dilerów. W tym przypadku Sun Winner jest wyłącznie systemodawcą, który otacza producenta opieką techniczną i zapewnia stały dostęp do materiałów i komponentów. Firma zapewnia odpowiednie szkolenia kadry, udostępnia programy produkcyjne, karty technologiczne, listy cięć, kalkulatory. Wprowadza takiego partnera krok po kroku w świat branży osłonowej, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem.

Zdaniem prezesa Piechowskiego przed segmentem pergoli i osłon przyszłość jest świetlana, a obserwując w ostatnim czasie wzrost zainteresowania nimi, twierdzi on, że niebawem przy co dziesiątym polskim domu stać będzie pergola ze szczelnym dachem. Obserwując stoisko Sun Winner w Norymberdze i widząc tam gości z największym polskich firm produkujących okna i osłony, zdecydowanie przychylamy się do tej opinii. Pergola tarasowa to niezwykle perspektywiczny produkt dla każdego producenta ślusarki i jego sieci sprzedaży, a już szczególnie w bardzo atrakcyjnych systemach Sun Winner

1