Partnerstwo w rozwoju

Autor: |Data publikacji:

Gościem październikowego wydania „Forum Branżowego” jest David Nicolas, nowy dyrektor generalny Saint-Gobain Glass & Glassolutions. W rozmowie dzieli się swoimi priorytetami, które wyznacza sobie do realizacji w najbliższych miesiącach.

Jak sam podkreśla, swoje działania chce skoncentrować wokół budowania silniejszych relacji z klientami, tak by móc jeszcze lepiej identyfikować, a tym samym spełniać ich oczekiwania.

David Nicolas Saint-Gobain Glass_Glassolutions

Moim priorytetem jest lepsze poznanie rynku i klientów, aby zrozumieć ich potrzeby oraz aspiracje. Planuję więcej czasu poświęcić na bezpośrednie kontakty i tym samym nawiązać bliższą współpracę, co pozwoli lepiej dostosować naszą ofertę do zmieniającego się rynku. Wierzę, że kluczem do sukcesu jest wspólne podejmowanie wyzwań i otwarcie się na nowe segmenty, a także zrozumienie potrzeb odbiorców końcowych, którzy finalnie kupują nasze produkty, takie jak szkło czy szyby zespolone.

Mimo wysokiej oceny uzyskanej w badaniu satysfakcji, firma nie zamierza spoczywać na laurach. David Nicolas podkreśla wagę bliskiej współpracy, która przekłada się na wspólne podejmowanie codziennych wyzwań.

Moim celem jest, aby klienci widzieli w nas nie tylko dostawcę, ale też partnera, z którym mogą rozwijać nowe projekty i rozwiązywać problemy. Chcę, aby w razie trudności lub nowych wyzwań myśleli: „Saint-Gobain pomoże mi to rozwiązać”.

Saint-Gobain Glass & Glassolutions, jako część globalnej grupy Saint-Gobain, realizuje ambitne cele w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju. Dyrektor, pełniący wcześniej rolę ambasadora zrównoważonego rozwoju, zapowiada kontynuację działań proekologicznych. W kontekście tym zapytaliśmy czy obecne wymagania, w tym środowiskowe, nie są zbyt rygorystyczne? Czy nie utrudnią sprzedaży wyrobów standardowych?

Myślę, że od wymagań samych w sobie ważniejszy jest sposób ich wprowadzania. Zbytnia komplikacja związana choćby z obliczeniami może hamować innowacyjność, dlatego warto się nad tym poważnie zastanowić. Uważam, że rozwiązanie wdrożone we Francji, gdzie narzędzia IT pozwalają na bezpośrednie obliczanie np. śladu węglowego, jest dobrym kierunkiem. W dzisiejszych czasach, przy dostępnych technologiach, te trudności powinny być do pokonania. Ostatecznie jednak wszystko zależy od rozsądku osób tworzących regulacje, by nie komplikowały procedur na tyle, że zakup okien z dodatkowymi właściwościami będzie się wiązał z koniecznością przygotowania ogromnej liczby dokumentacji.

W wywiadzie zostały również poruszone wątki dotyczące przyszłości branży szklarskiej, w tym o konkurencji związanej z importem tańszego szkła z krajów o mniej restrykcyjnych przepisach czy przewidywań dotyczących kolejnego sezonu. Rozmawiamy także o przyszłych trendach, które mogą wyznaczać kierunku rozwoju stolarki.

Cała treść wywiadu z Davidem Nicolasem z Saint-Gobain Glass & Glassolutions znajduje się we wrześniowym wydaniu miesięcznika Forum Branżowe.