Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Nowoczesność i skuteczność – rolety zewnętrzne firmy Sun Winner

Red.: AK |Data publikacji: 2020-09-18

Ostatnie lata, zgodnie ze światowym trendem, są w Polsce wyjątkowo ciepłe. Średnia roczna temperatura powietrza w naszym kraju wyniosła w 2018 roku 9.8°C i była o ok. 1.5°C wyższa niż średnia z okresu 1981–2010 – informuje IMGW. Skuteczna ochrona przed słońcem staje się dla inwestorów coraz ważniejsza. Jak skutecznie zapobiec nadmiernemu nasłonecznieniu, nagrzewaniu się okien i pomieszczeń budynków? Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj roleta zewnętrzna Screen.

Od maja 2020 r. firma Sun Winner produkuje rolety zewnętrzne Screen w swojej nowej fabryce w Łomży. Ten nowoczesny produkt osłonowy, mocowany na stronie zewnętrznej okna lub szklanej ścianie, dostępny jest w wielu wariantach, z takimi prowadnicami jak: ZIP, Standard oraz linka stalowa.

Rolety te znajdą zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także tarasach, pergolach i balkonach. Uznanie znajdą też w biurach, czy budynkach użyteczności publicznej i będą znakomitym rozwiązaniem w ogródkach gastronomicznych.

Zastosowanie rolet Screen to w praktyce ogromne oszczędności – koszty chłodzenia budynku można zredukować nawet do 58 proc. Ponadto ich zastosowanie pozwala na odbicie energii słonecznej do 95 proc., a to oznacza oszczędności przy użytkowaniu sztucznego oświetlenia. Ponadto rolety są skuteczną bariera przed insektami oraz wiatrem. Można zatem skutecznie wentylować pomieszczenia nie stając się przy okazji łakomym kąskiem dla komarów.

Rolety Screen firmy Sun Winner znajdą rozwiązanie nawet w przeszkleniach XXL – mogą przesłonić powierzchnie szklane do 6 m szerokości  i 6 m wysokości (lub do 27 mkw.), a całość mieści się w niedużej wielkości skrzynce. Pod kątem wizualnym zaspokoją też gusta najwybredniejszych inwestorów – dostępne są w ponad 100 kolorach tkanin i bogatej kolorystyce osprzętu. Klienci docenią też jakość wykończeń – zgrzewy mają zaledwie 8 mm szerokości, co jest najlepszym wynikiem na rynku.

Rolety Screen mogą się stać zatem niepowtarzalnym elementem dekoracyjnym architektury.  Produkt firmy Sun Winner wpisuje się oczywiście w ideę domu inteligentnego. Rolety mogą zostać wpięte w system zarządzania smart home, dzięki czemu użytkownicy będą mogli nimi sterować za pośrednictwem smartfonów, czy tabletów. Istnieje możliwość zastosowania napędów solarnych, dzięki którym zbędne staje się podłączanie produktu do prądu stałego.

Na szczególną uwagę zasługuje system zewnętrzny ZIP. To uniwersalne rolety fasadowe w systemie skrzynki samonośnej. Rolety przeznaczone są do montażu bezpośredniego we wnęce okiennej – do stolarki, na zewnątrz wnęki – do muru oraz jako wypełnienie boczne w pergolach, ogrodach zimowych i pozostałych tarasach ogrodowych. Przypominają pod tym względem aluminiowe rolety zewnętrzne, czy żaluzje fasadowe. Skrzynki dostępne są w 3 rozmiarach: 89 mm, 103 mm i 131 mm w systemie skrzynki samonośnej lub podtynkowej do zabudowy. Skrzynia i prowadnice wykonane są z aluminium ekstrudowanego. Rolety Screen powstają w nowej przestrzeni produkcyjnej firmy, zlokalizowanej w Łomży. Na blisko 5 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej powstają produkty najwyżej jakości. Przedsiębiorstwo dysponuje własnym działem technologicznym, który ma do dyspozycji najnowsze oprogramowanie oraz drukarki 3D, na których powstają prototypy oraz badane są i wdrażane własne komponenty do produkcji.

Firma zainwestowała też w nowoczesny park maszynowy, w tym automatyczny ploter do tkanin Screen (umożliwia on wycięcie tkaniny o wymiarach 350 cm x 700 cm w jednym kawałku, bez konieczności łączenia!) oraz zgrzewarkę o długości ponad 6 m (dzięki niej można jednorazowo zgrzać tkaninę o szerokości ponad 6 m, co pozytywnie wpływa na jakość i estetykę produktu).  Ponadto w hali produkcyjnej pracują m.in. automatyczne piły dwugłowicowe oraz frezarka, automatyczne windy kontrolne do sprawdzania i regulacji produktów, automat i składarka do żaluzji oraz wiele innych maszyn i urządzeń.

Dzięki tej inwestycji znacznie wzrosły moce przerobowe – obecnie fabryka pozwala osiągnąć produkcję na poziomie 3 tys. sztuk rolet zewnętrznych Screen miesięcznie. Dzięki pełnej obróbce tkanin na miejscu, w tym zgrzewaniu zamków ZIP oraz łączenia tkanin, znacznie skrócił się też czas dostaw – towar dostarczany jest do stałych dystrybutorów oraz do nowych partnerów handlowych firmy w przeciągu zaledwie 7-15 dni roboczych.

Sun Winner nie prowadzi sprzedaży detalicznej, a jej produkty można zakupić tylko za pośrednictwem współpracującej z nią dilerów. Producent z Łomży poszukuje obecnie kolejnych dystrybutorów w Polsce, jak i w całej Europie. Zapewnia bezpłatny transport oraz zapewnia opiekę handlową i marketingową. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, wysoka jakość produktów, szybki czas realizacji oraz atrakcyjne ceny wyróżniają ją na tle konkurencji.

SUN WINNER
Tel.: +(48) 731-731-077
E-mail: sunwinner@sunwinner.pl
www.sunwinner.pl

1