Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Nowe standardy dla kryjących powłok do okien drewnianych

Red.: |Data publikacji:

Użytkownicy w kraju i za granicą doceniają Induline DW-601 Aqua Stop firmy Remmers jako niezawodną powłokę dla stabilnych wymiarowo elementów drewnianych, takich jak okna i drzwi.

Produkt znany jest od wielu lat przede wszystkim z wysokiego poziomu ochrony przed wilgocią; technologia Aqua-Stopp zapewnia optymalną ochronę powłoki i podłoża już na bardzo wczesnym etapie. Powłoka absorbuje bardzo mało wilgoci, a mimo to jest oddychająca, co znacznie zmniejsza ryzyko szkód podczas prac budowlanych prowadzonych zimą. Ogólnie rzecz biorąc, pokryta nią stolarka drewniana, staje sie bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. W międzyczasie na rynek trafiła zupełnie nowa wersja tej zaawansowanej technologicznie powłoki opartej na najnowszej generacji funkcjonalnych polimerach.

Wysoki poziom ochrony

Wysoki poziom ochrony przed wilgocią został utrzymany, a wydajność wielu innych właściwości została znacznie zoptymalizowana. Wodorozcieńczalna, kryjąca międzywarstwa i powłoka nawierzchniowa jest szczególnie uniwersalna, ponieważ może być stosowana we wszystkich popularnych procesach: na przykład poprzez natryskiwanie ręczne lub za pomocą robota albo w technologii lakierowania ze wsparciem elektrostatyki i urządzeń Dynflow®.

Szereg unowocześnień

W porównaniu z poprzednią wersją, Induline DW-601 Aqua Stopp prezentuje szereg ulepszeń: Producent przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa i szybkości. Dzieje się tak dlatego, że powłoka o niskiej tendencji do żółknięcia i kredowania charakteryzuje się, dzięki specjalnej kombinacji spoiwa, wyjątkowo długą żywotnością i jest odporna zarówno na zabrudzenia, jak i warunki atmosferyczne. Ponadto, Induline DW-601 Aqua Stopp wspomaga efekt izolacji w  systemie, pozwalając na łączenie go z innymi produktami serii Induline.

Produkt charakteryzuje się optymalną rozlewnością i dużą siłą krycia nawet w dolnym zakresie grubości warstw. Cechuje go również wysoka odporność na blokowanie. Materiał podkreśla naturalny wygląd drewna i nadaje mu ekskluzywny meblowy charakter. Dostępny jest w wariantach matowych, jedwabiście-matowych i z jedwabistym połyskiem. Dzięki niskiej zawartości lotnych związków organicznych (VOC) jest on również idealnym materiałem dla zrównoważonego środowiskowo budownictwa. Posiada również certyfikat EN71-3, co oznacza, że jest nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt.

1