Liczymy na dopłaty do wymiany okien

Red.: |Data publikacji:

Mikołaj Placek, szef Oknoplastu, wypowiedział się w pierwszym w 2023 roku wydaniu Pulsu Biznesu, obok szefów Veluxa, Drutexu, Fakro czy Erkado. Wszyscy oni podkreślają fakt, że przed branżą stolarki trudne miesiące, ale niektórzy duże nadzieje wiążą z rynkiem remontowym i procesami termomodernizacji. Mikołaj Placek mówi o tym następująco:

 

Przewiduję, że nasza branża może liczyć na stabilną sprzedaż w segmencie remontowym. Wynika to z korzystnych warunków programów rządowych dopłat, które już funkcjonują w wielu krajach europejskich i pozwalają na termomodernizację starszych budynków. (..) W Polsce istnieje program Czyste powietrze, jednak mało kto z niego korzysta, bo warunki były dotychczas mało atrakcyjne. Założenia mają być zmodyfikowane z początkiem 2023 r. Miejmy nadzieję, że zasady udziału w programie będą na tyle korzystne i zrozumiałe, by wpłynęło to na zwiększenie popytu w branży.

A wtóruje mu szef Veluxa, pan Jacek Siwiński, który również wierzy we wzrosty w obszarze adaptacji poddaszy na cel mieszkaniowe:

W okresie gwałtownego wzrostu cen nieruchomości adaptacja poddasza na cele mieszkalne jest jednym z najbardziej racjonalnych pomysłów na powiększenie przestrzeni do życia dla rodziny. Motorem do podjęcia takich decyzji będzie także kryzys energetyczny oraz wyższe koszty energii, które można znacząco obniżyć dzięki termomodernizacji domu i wymianie okien na bardziej energooszczędne. A Polacy coraz częściej dostrzegają znaczenia tego typu rozwiązań i rozumieją wpływ warunków mieszkaniowych na ich zdrowie i jakość życia.

Obydwaj panowie mieli niedawno wywiady w Forum Branżowe, więc ich opinie na pewno nie są zaskoczeniem, bo wyraźnie je tam wypowiedzieli. Ważne jest natomiast, że dalej je głoszą w mediach, dając okazję potencjalnym inwestorom do rozważenia pomysłu na wymianę stolarki jeszcze w tym roku. Rok 2023 komunikacyjnie powinien być dla naszej branży skoncentrowany na przekazie o korzyściach z wymiany stolarki w starych domach. Szczególnie, że procesy te mogą być nawet w całości dofinansowane z programu Czyste Powietrze. Komunikujmy wspólnie.

więcej w noworocznym wydaniu dziennika Puls Biznesu

1