Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Jaka wiertarko-wkrętarka dla zakładów produkcyjnych?

Red.: |Data publikacji:

Sprzęt stosowany w przedsiębiorstwach musi sprostać wielu wyzwaniom. Całodobowa praca pod pełnym obciążeniem czy podwyższone ryzyko upadków oraz uszkodzeń mechanicznych to tylko niektóre z nich. Dlatego też przy wyposażaniu zakładu produkcyjnego w elektronarzędzia warto postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak wiertarko-wkrętarka Bosch 18V.

jaka wiertarko wkretarka

Czym kierować się, kupując wiertarko-wkrętarkę akumulatorową?

Wiertarko-wkrętarki wykorzystywane w zakładach produkcyjnych muszą być przede wszystkim maksymalnie uniwersalne. Tak więc narzędzia te powinny być w stanie bez problemu odkręcać i zakręcać połączenia mechaniczne, a także wiercić w szerokim zakresie materiałów – zarówno w miękkim drewnie, jak i w twardej stali konstrukcyjnej.

Powyższym zadaniom z łatwością sprosta wiertarko-wkrętarka Bosch 18V GSR 18V-50. Zastosowany w niej silnik bezszczotkowy umożliwia wygenerowanie momentu obrotowego dochodzącego do 50 Nm. Sprzęt ten posiada również dwubiegową przekładnię pozwalającą na pracę w zakresie od 0 do 460 lub od 0 do 1800 obrotów na minutę, dzięki czemu można nim wiercić praktycznie w dowolnym materiale.

Ważna jest także sama waga urządzenia – im będzie ono lżejsze, tym operowanie nim mniej męczyć będzie pracownika. Na tym polu również dobrze wypada wiertarko-wkrętarka Bosch 18V – sprzęt ten w połączeniu z wydajną baterią GBA 18V 2.0AH waży około 1,35 kg, zapewniając wysoką ergonomię pracy.

Kupując wyposażenie do zakładu, nie można też zapomnieć o wsparciu klienta. Dobrzy dealerzy elektronarzędzi nie tylko doradzą podczas zakupów, lecz również pomogą rozwiązać wszelkie problemy pozakupowe i ułatwią szybkie zrealizowanie gwarancji. Wszystkie potrzebne do pracy narzędzia znajdziesz na domitech.pl.

Wiertarko-wkrętarka Bosch 18V – silnik szczotkowy czy bezszczotkowy?

Domitech jaka wiertarko wkretarka (1)Obecnie, kupując elektronarzędzia, można spotkać się z dwoma wariantami silników elektrycznych. Starszy z nich, jak sama nazwa wskazuje, wyposażony jest w szczotki węglowe. W dużym uproszczeniu odpowiadają one za dostarczanie prądu do komutatora, który podczas pracy odwraca kierunek płynięcia prądu, umożliwiając tym samym ruch obrotowy. Niestety, system ten powoduje wysokie straty energetyczne, a także znacząco skraca okres eksploatacji urządzenia.

Drugim rozwiązaniem jest silnik bezszczotkowy, w jaki wyposażona jest wiertarko-wkrętarka Bosch 18V GSR 18V-50. W tym rozwiązaniu całkowicie pozbyto się węglowych szczotek, co pozwoliło niemieckim konstruktorom na zwiększenie momentu obrotowego wkrętarki, a także zapewnienie jej większej prędkości obrotowej. Co więcej, patent ten gwarantuje znacznie większą wydajność energetyczną, umożliwiając nawet dwa razy dłuższy czas pracy na jednej baterii.

Bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Bosch 18V ogranicza także problem powstawania iskry podczas obracania się komutatora i tarcia o węglowe szczotki, zmniejszając tym samym ryzyko zapłonu podczas pracy w środowiskach o podwyższonej zawartości gazów palnych. Nadal jednak zalecane jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności.

A może wiertarko-wkrętarki sieciowe?

Kupując narzędzia, trzeba też podjąć decyzję odnośnie źródła ich zasilania. Popularne kiedyś wiertarko-wkrętarki sieciowe są co prawda nieco tańsze od wariantów akumulatorowych, ale ich wadą jest konieczność stałego dostępu do prądu elektrycznego. Urządzenia sieciowe zwiększają również liczbę kabli, ograniczając swobodę pracy.

Dlatego też warto rozważyć zakup wiertarko-wkrętarki Bosch 18V. Dzięki dużemu postępowi w dziedzinie zasilania bateryjnego sprzęt ten na jednym ładowaniu akumulatora może pracować przez wiele godzin. W połączeniu z łatwością wymiany baterii oraz szybkimi ładowarkami pozwala to na niemal ciągłą pracę, nawet w 3-zmianowym trybie działania zakładu produkcyjnego.

1