Mały element, który wzbudził ogromne zainteresowanie – tak można w skrócie podsumować to, co działo się na stoisku firmy Swisspacer podczas targów Budma 2019. Mowa tu oczywiście o komponencie Swisspacer Air, który zapewnia kompensację ciśnienia w szybie izolacyjnej. Rozwiązanie to niweluje ryzyko jej pęknięcia przy transporcie na różnych wysokościach czy wpływy klimatyczne. Oprócz wspomnianych korzyści, element ten przeciwdziała także optycznym zniekształceniom w bardzo wysokich budynkach (do 300 metrów) i ma pozytywny wpływ na zachowanie właściwej izolacyjności termicznej – przy zastosowaniu Swisspacer Air niemożliwe staje się wygięcie zespolenia, gdy objętość powietrza w przestrzeni międzyszybowej maleje w niskiej temperaturze.
– Komponent Swisspacer Air wzbudził wśród naszych rozmówców bardzo duże zainteresowanie. Dostrzegają oni szereg korzyści z jego zastosowania w szybach zespolonych. To proste i elastyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w tak prozaicznych sytuacjach, jak chociażby tymczasowe składowanie szkła na placu budowy. Dzięki naszemu komponentowi jest ono mniej wrażliwe na warunki atmosferyczne czy kwestie związane z transportem – mówi Rafał Rączka, szef sprzedaży i marketingu Swisspacer w Polsce.
W spektakularny sposób Swisspacer Air został wykorzystany przez firmę Glassolutions, która uczestniczyła w modernizacji okien w budynku schroniska w szwajcarskim Riederalp. Niezbędny okazał się transport szyb kolejką górską: różnica wysokości 1166 m, a prędkość wznoszenia 130 m/min. Jednak te specyficzne warunki nie były problemem dzięki rozwiązaniu Swisspacer.
Firma nie zapomniała również o swoim flagowym produkcie – na targach Budma zaprezentowała ciepłe ramki dystansowe. Są one wykonane z materiału izolacyjnego, który zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Redukuje to straty ciepła przy krawędzi szyby zespolonej, charakterystyczne dla ramek z aluminium czy stali. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego, ramki dystansowe Swisspacer zwiększają efektywność energetyczną okien. W przypadku potrójnych szyb zespolonych korzyści mogą wynieść nawet 8 procent.
– Bardzo nas cieszy, że stoisko targowe Swisspacer odwiedziło bardzo liczne grono profesjonalistów. Mogliśmy przeprowadzić dzięki temu owocne, merytoryczne rozmowy na temat naszej oferty i możliwości podjęcia współpracy. Trzeba przyznać, że tegoroczna impreza była bardzo udana pod względem liczby zwiedzających – zaznacza Rafał Rączka.